kategorie: MorphOS 3.x, PowerMac
[#1] Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku
Witam
Przestudiowałem sobie artykuł dostępny na MorphOS.pl i po remoncie w domku postanowiłem przenieść PM do innego pokoju. Wcześniej komputer stał w tym samym pokoju co router i Internet miałem "po kablu". Teraz kupiłem kartę WiFi TP-Link TL-WN350GD, zainstalowałem no i pojawił się problem. System widzi kartę w zakładce, gdzie mamy ustawienia sieci, ale nie wykrywa mojej sieci (Orange, idzie ustawić tak żeby sieć nie była widoczna?) Co kliknąć, wpisać, kombinowałem (mam wyłączone wszystko poza WiFi) i nic, nie widać żadnej sieci. Karta jest nowa (pudełko, instrukcja, podejrzewam, że "leżak magazynowy"). System 3.7.
[#2] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Ender, post #1

Sprawdz czy karta widzi np.sieć wifi z androida, najlepiej bez kodowania
[#3] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Ender, post #1

A co jest tu: link napisane? Że MorphOS obsługuje karty WiFi Atheros 5000. O innych nic nie wspomina.

A ten TP-Link zapewne jest na innym chipie.

Najlepiej i najprościej będzie dla Ciebie kupno Access Pointa, którego ustawisz w tryb Bridge. I wtedy będzie po kłopocie. Bo sygnał WiFi będzie zbierał Access Point i udostępniał komputerowi neta po kablu.
[#4] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@gilban, post #3

Tak, tam na stronie MosTimu jest dobrze napisane!
Tylko, że właśnie ten model TP-Linka tj. TL-WN350GD, który kolega Ender kupił oparty jest na chipsecie Atheros 5000!
[#5] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@gilban, post #3

Gilban nie siej dezinformacji. Ta karta jest na Atherosie 5000 i osobiście używałem jej z powodzeniem pod MorphOS-em w Power Maku i Pegasosie II.
[#6] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Ender, post #1

Głupie pytanie :) - przy karcie antena też jest ?
[wyróżniony] [#7] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Ender, post #1

Może być tak, że Twoja sieć ma ukryty SSID (identyfikator). Jeżeli do tego mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma innych sieci, to może być taki efekt. U mnie nawet jakbym wyłączył mój router, to i tak mam najmarniej 10 sieci w zasięgu...
[#8] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Krashan, post #7

MorphOS nie ma żadnego oprogramowania do analizy ruchu w sieci wifi.
[#9] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@ede, post #6

Jest, to model ze zdjęcia w artykule.
[#10] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Krashan, post #7

No właśnie nie pamiętam, czy nie włączyłem takiej opcji jak konfigurowałem kilka lat temu router (czy ją mam). Hmm, muszę chyba od nowa skonfigurować sprzęt.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 12:03:03 przez Ender
[#11] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@amizet, post #8

morphos ma tcpdumpa
[#12] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Krashan, post #5

Dobrze ok. Nie wiedziałem, że ta karta ma w sobie Atherosa 5000. Szczególnie jeszcze, że na stronie producenta w specyfikacji nic nie ma napisane. A teraz już wiem.
[#13] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Krashan, post #7

Zmieniłem w routerze ustawienie, że moja sieć ma być widziana (strach przed włamem do sieci) i problem rozwiązany. Mam połączenie.
[#14] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Ender, post #13

Ukrycie SSID-a nic Ci nie daje w kwestii bezpieczeństwa sieci. Najważniejsze to włączenie WPA-2 i trudne do złamania hasło, można też je raz na parę miesięcy zmienić.
[#15] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Krashan, post #14

dokladnie. to ze wylaczysz ssid jest jedynie drobna upierdliowscia. a WPA2 wlacz w wersji AES, bez TKIP bo TKIP to kolejna potencjalna dziura.
[#16] Re: Problem z WiFi na karcie PCI w Power Maku

@Valwit, post #15

Mam zrobione tak jak radzicie z Grzegorzem. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem