kategorie: Pegasos, Pegasos II
[#1] In place of dead machine
Bóg pobłogosławił mi ostatnio sakiewkę i mogę sobie pozwolić na moją wymarzoną rejestrację MorphOS-a.
Mam tylko Pegasosa2 G3 i myśląc przyszłościowo poczytałem sobie na morphos-team.net, że w przypadku śmierci maszyny z zarejestrowanym kluczem jest możliwość nieodpłatnej rejestracji nowego klucza pod maszynę zastępującą tę zepsutą.
Koszt klucza dla Pegasosa2 to 79 euro. W przypadku padu (puk puk puk) mojego Pega, w tej samej cenie mam do wyboru klucz pod m.in. MacMini i PowerMac G4.
Pytanie. Czy w przypadku padu mojego Pega, aby nie musieć płacić na nowo za klucz, musiałbym kupić drugiego Pegasosa, czy mogę wybrać spośród maszyn z licencją za 79 euro? A może też z innych za dopłatą?
[#2] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #1

Cos w tym guście, na pewno nie ma problemów z wymianą na maszyny o tym samym koszcie licencji. Jesli masz dodatkowo z 200 zł to kup PowerMaca G4 MDD , poczujesz duuuuuuużą różnicę.
[#3] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #1

Ja bym wymienił na PM G4 powinno wystarczyć, a przyrost mocy, prędkości będzie znaczy, no i problem w razie padnięcia sprzętu mniejszy.
[#4] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #1

JA przy rejestracji zrobilem literowke w nazwisku i MOSTeam dal mi drugi klucz do tej samej maszyny. Sa ludzmi i ida na reke. Pewnie sie dogadasz z nimi w razie czego. :)
[#5] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #1

Ja bym mając tę płytę - poszukał kogoś, komu padła taka płyta lub sam ją uwalił, a miał procesor G4. W tym wypadku odkupujesz procesor, podmieniasz. Sprzęt dostaje kopa. Choć płyta nie ma prawdziwego złącza AGP to ma zaletę, że można zainstalować również Amiga OS 4.1.
[#6] Re: In place of dead machine

@gilban, post #5

Ten sprzęt jest już praktycznie nie do dostania. Mówię o karcie z G4.
[#7] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #1

Masz Pegasosa II?
Burżuj. Nie rozmawiam z tobą. Foch.
(No chyba, że zamienisz się za mojego Pegasosa I ;p]
[#8] Re: In place of dead machine

@Ola, post #7

Eeee tam jaki burżuj poprostu normalny sprzet :)
[#9] Re: In place of dead machine

@Ola, post #7

Ale moc mamy tę samą szeroki uśmiech
[#10] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #9

Po prostu ty masz P2, na którym można zainstalować OS4, czego ja chcę.
A ja mam P1, na którym jest zainstalowany i zarejestrowany MorphOS, czyli to, co ty chcesz.
Zamiana jest więc rzeczą naturalną ;)
[#11] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #1

Właśnie kupiłem macMini G4 1,5GHz. Jak porozkładam sprzęt i system, to zarejestruję MOSa już na mini.
[#12] Re: In place of dead machine

@R-Tea, post #11

To dobry wybór. A jak już zarejestrujesz to daj znać jaka data i numer. Dawno już nie miałem danych do wykresu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem