kategorie: MorphOS 3.x, PowerMac, Programy
[#1] project icon
Jak kiedyś na klasycznej Ami z OS 3.x wrzuciłem sobie do WBStartup plik wav, dorobiłem mu ikonkę, zmieniłe typ na Project, w default tool wpisałem mossys:c/Play ale nie bangla to.
W czym tkwi diabeł?
[#2] Re: project icon

@R-Tea, post #1

A czy w cli Play plik.wav wyda dźwięk ?
[#3] Re: project icon

@Norbert, post #2

tak. Jak wpiszę w shelu play plik.wav, to gra.
Tak samo gra jak wybiorę akcję Play z pop-up menu.
[#4] Re: project icon

@R-Tea, post #3

Zauwaz ze jak do pliku wav dorobisz ikone to dwuklik nie uruchomi odtwarzania. Bez ikony dwuklik działa.
Możesz stworzyć skrypt, który uruchomi PLAY i wybrany plik dzwiękowy. Pamietaj, aby dodać bit protekcji S

Jesli pod wb3.1 działało to skorzystac z programu PLAY, jaki wtedy używałeś, a nie tego z Morphosa
[#5] Re: project icon

@R-Tea, post #1

domyślam się, że chcesz sobie zrobić "open sound" przy starcie systemu. Więc najprościej dopisz sobie taką linię w user-startup.

ED: a sorry chyba mnie fantazja poniosła.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 15:04:13 przez groovebox
[#6] Re: project icon

@Norbert, post #4

Skrypt zadziałał. Dzięki. Dodam jeszcze, że tu też trzeba dorobić ikonkę, zmienić typ na project, a jako default tool wpisać IconX.

Szkoda, że nie działa to tak klasycznie, jak na OS 3.1.


Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 17:45:39 przez R-Tea
[#7] Re: project icon

@R-Tea, post #6

Wystarczy bit protekcji "S" zamiast iconx
[#8] Re: project icon

@R-Tea, post #6

Oczywiście, że działa. Problem w tym, że play się przy tym po prostu wywala. Ambient ma opcję odgrywania dźwięku przy starcie w W SYS:Prefs/Ambient/Advanced.conf
[#9] Re: project icon

@Korni, post #8

To jest tekstowy plik konfigu. Jest to gdzieś w gui?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem