[#1] Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu
Jako, ze Revision juz za dwa dni, a my mamy do pokonania 1300 km w jedna strone + 2 statki to wpadlem sobie na pomysl, zeby zamontowac na stale maca mini z MorphOSem do auta, tym bardziej, ze calkiem niedawno udalo mi sie kupic drugiego maca mini za niedorzecznie smieszne pieniadze (15 euro) razem z przejsciowka DVI, zasilaczem i klawiatura z Appla.

Nagralem na szybko krotki filmik, niestety jakosc pozostawia wiele do zyczenia jako ze ciezko mi bylo tym wszystkim sterowac i jeszcze kamerowac, po za tym mam strasznie malo czasu bo juz jutro o 19:00 musimy wyjechac, zeby dokulac sie na piatek popoludniu na party place. Mac Mini with MorphOS and E-UAE in the car


Mam tez kilka pytan na szybko dot. MorphOSa.

1.) Monitor na filmiku to 8" touchscreen, oczywiscie touchscreen nie dziala. Czy mozna jakos zmusic do dzialania ten touchscreen zeby polecial na MorphOSie?

2.) Zaraz po zaladowaniu systemu suwak glosnosci nie jest na max, a tak mniej wiecej na 80%. Mozna gdzies to zmienic zeby zawsze po zaladowaniu systemu glosnosc byla na 100%?

3.) Uzywam adaptera joysticka na 2 porty pod E-UAE zakupionego na allegro, niestety dziala tylko pierwszy port (a chcialem sobie pograc tez z kierowca :P). Mozna jakos w ustawieniach E-UAE zmusic do dzialania ten adapter zeby dwa porty zadzialaly? Na PC normalnie na WinUAE 2 joysticki dzialaja.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 22:54:06 przez sordan
[#2] Re: Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu

@sordan, post #1

1) u mnie dziala (tm), oblookaj w prefsach poseidona w Devices czy jesy wykrywany, powinien sie zbindowac do klasy hid.class. Podaj pelna nazwe tego cuda. oczywiscie monitor powineien yc podlaczony przez usb takze.
2) Prawy myszki na gadzen w prawym gornym rogu ekranu, -> Ustawienia-> Volume -> Save mixer settings
3) Tu tez oblookaj co robi Poseidon, tez powinien dolaczyc przelotke do hid.
zrob najlepiej screena z poseidona i tu wklej

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 23:13:45 przez michal_zukowski
[#3] Re: Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu

@michal_zukowski, post #2

Dzieki za odpowiedzi.
1.) Monitor kupowalem z tego linka:
Monitor. A ja sie zastanawialem po co jest to USB. Podlaczylem kabel USB i teoretycznie dziala, ale w praktyce juz nie za bardzo. Nie zbindowal do klasy hid.class tylko do ehalaxtouch.class. Jak poruszam penem po monitorze na prawo to wskaznik idzie do gory, jak na lewo to na dol itp. Zmienilem w Poseidonie w seetings rotate na 270 stopni i teraz kierunki ida prawidlowo, ale za to nie wciska sie miejsce ktore jest w rzeczywistosci wciskane, tj. wciskam dany punkt to tak ze centymer obok na lewo sie wciska. Pewnie chodzi o ustawienia touchscreen calibration bo jak cos zmieniam tam to cos sie dzieje. Z tym ze nie mam zielonego pojecia co mam tam ustawic by bylo dobrze.





2.) Zrobilem tak jak pisales tylko nie widze tam zadnego suwaka do zmieniania glosnosci. Mozna tylko zatickowac `Volume` i `Save mixer settings` (zapomnialem screena walnac)

3.) Tutaj wyglada nastepujaco:




Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 00:36:41 przez sordan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 00:38:55 przez sordan
[#4] Re: Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu

@sordan, post #3

Zobacz czy cos się zmieni jeśli przesuniesz suwak MINx i MINy w egalaxtouch.class
[#5] Re: Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu

@sordan, post #1

Całkiem zgrabnie się to prezentuje OK
[#6] Re: Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu

@sordan, post #3

ad 2 to suwaka nie, chodzilo mi o ze Save... w prefsach aktywny powinien zapisywac poziom glosnosci po przesunieciu
ad1 to oblookaj dokumentacje do poseidona (przycisk HELP z klawiatury przy aktywnym poseidonie)
[#7] Re: Mac Mini z MorphOSem zamontowany w aucie + kilka pytan dot. systemu

@sordan, post #3

ad1:
wcisnij Track Dimensions by input i skalibruj ekran dotykowy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem