[#1] MAC MINI + MorphOS 3.9
Witam.
Jako, że dłuższy czas nie śledziłem informacji, a chciałbym znów sobie kupić mini mam pytania. Czy są jakieś problemy z nowym 3.9 i miniaczami z 32MB graficznej? Wiem, że power maki są w podobnej cenie ale nie interesuje mnie następne pudło; laptop to też nie to.
Miałem już maczka i było OK. Więć da radę 32 czy lepiej odpuścić i polować jakimś cudem na 64MB?

pozdrawiam
[#2] Re: MAC MINI + MorphOS 3.9

@11MASTEr, post #1

Ja morduję już drugiego maczka z 32 MB. Pamięci mi brakuje ale pod linuksa. Grafiką się nie zajmuję, więc mnie to nie boli. Chyba, że OWB lepiej pracuje na 64. Trudno mi powiedzieć. A mosik 3.9 zapierdz.... aż milo!
[#3] Re: MAC MINI + MorphOS 3.9

@Pero, post #2

Ja co prawda mam w mini 64 V ram, ale jak testowałem na innych z 32 V ram to najlepiej jest ustawić mniejszą rozdzielczość (np 1024x768) a nie 1280x1024 czy większą i wtedy będzie ok. Ewentualnie praca na kilku ekranach może powodować też braki pamięci graficznej. I proponuję kupić jak już co model z procesorem 1,42 GHz, zawsze to będzie lepiej niż 1,25 GHz.
[#4] Re: MAC MINI + MorphOS 3.9

@11MASTEr, post #1

MorphOS 3.9 nic nie zmienia w temacie. Czyli problemów jako takich nie ma, ale należy się liczyć z tym, że im większa rozdzielczość, tym mniej ekranów i okien można otworzyć. Przy rozdzielczościach rzędu 1920 × 1080 pojawiają się też problemy z wydajnością portu DVI, w tym przypadku często pomaga przelotka DVI na VGA, jeżeli monitor ma takie wejście. Sam używam maka 1,42 GHz z 32 MB z monitorem 1280 × 1024 i nie odczuwam braków pamięci, pracując nawet na trzech ekranach (32 bity, ale bez „zaawansowanego wyświetlania”).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem