kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Nagrywanie płyt audio
Czy istnieje jakiś program do nagrywania płyt audio z plików mp3? Te dostępne w systemie tego nie umożliwiają, a chciałbym posłuchać od czasu do czasu zakupionej muzyki z odtwarzacza CD(ten nie obsługuje płyt z mp3, tylko audio) w samochodzie.
[#2] Re: Nagrywanie płyt audio

@SuperBuster11, post #1

Piszesz, że zakupiłeś MacBooka Pro. Na nam nagrasz bez przeszkód. A tak na poważnie. Jeżeli masz Morphosa, to w nim jest program Jalapeno. Ten też bez problemu powinien Ci płytę audio wypalić, więc problemów nie widzę.
[#3] Re: Nagrywanie płyt audio

@gilban, post #2

Zapomniałem dodać, że Powerbook G4 to jedyny komputer w domu, który ma napęd. No jeszcze jest Amiga, ale ta nie ma nagrywarki.

A Jalapeno wypali to jako MP3, a ja chcę płytę Audio. CDDA, czy jakoś tak.
[#4] Re: Nagrywanie płyt audio

@SuperBuster11, post #3

Jalapeno, Burn Tracks, wrzucasz MP3. Zgaduje, nie nagrywałem Audio. Z programów do nagrywania jest jeszcze MakeCD i FryingPan.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 13:07:43 przez Korni
[#5] Re: Nagrywanie płyt audio

@SuperBuster11, post #3

To chyba mamy inną wersję Jalapeno. Ja mam wersję 1.5 (12.01.2015). Przed chwilą uruchomiłem program. Włożyłem do mego Mini Maka płytę CD czystą. Przeciągnąłem pliki MP3 metodą przeciągnij i upuść, po jednym. U dołu jest pokazana ilość zajętego miejsca i która to będzie ścieżka. Zapełniłem płytę do końca. Dałem zapisz. Po nagraniu płyta się wysunęła i normalnie mogę ją odtwarzać. Włożyłem ją do stacjonarnego odtwarzacza CD Yamahy o symbolu CDX-470 podłączonego do wzmacniacz i bez problemu mi ją odtwarza. Pokazał ilość ścieżek i czas. Odtwarzacz ten też tylko płyty Audio CD odtwarza.
[#6] Re: Nagrywanie płyt audio

@gilban, post #5

No to zaryzykuję. Jak nie zadziała to oddajesz płytę
[#7] Re: Nagrywanie płyt audio

@SuperBuster11, post #6

A swoją drogą możesz do PowerBooka kupić sobie zewnętrzną nagrywarkę DVD na USB taką od PC, to nie kosztuje majątku, a sam widzisz, że się przydaje.
[#8] Re: Nagrywanie płyt audio

@gilban, post #7

...albo używkę PC za 200zł (też ich nie brakuje)
[#9] Re: Nagrywanie płyt audio

@gilban, post #7

Jednak nagrywa jako audio. Zmyliło mnie to, że nie ma tam opcji jak w programach na PC, typu "nagraj płytę audio". Za mało używam MorphOS-a Można też nagrać płytę bezpośrednio z iTunes na OSX, ale ten nie daje się nabrać na wirtualną płytę CD.

Muszę kupić taki napęd. Kiedyś…

Dzięki za pomoc OK

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 14:10:11 przez SuperBuster11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem