[#1] sdd
Przez pewien czas bylem szczesliwym wlasciecielem dysku ssd w moim PM, ale wszystko co dobre kiedys sie konczy. Dwa dni temu podczas startu systemu zobaczylem "Device DH1: (sata.device, unit0) Has an unfinished transaction which will be loaded now. (OK)". Nacisnolem OK i otrzymalem: Device DH1: (sata.device, unit0) The ransaction loaded succesfully and it will now be re-applied to this volume (OK). Znow potwierdzilem, ale system po tym komunikacie zwisl. Kazdorazowa proba aktywacji dysku pod Morphosem konczyla sie zamrozeniem systemu. Podobnie bylo w wypadku CD. Pod PC dysk byl widoczny, wiec zalozylem jedna partycje MBR, nie formatowalem dysku w nadzieji odzyskania danych pod sfs doctorem. Pytanie brzmi czy jest szansa na odzysk?
[#2] Re: sdd

@Zbysiuk, post #1

Jak żeś założył partycję MBR, to ja mam wątpliwości, jako że maki mają inny standard partycjonowania dysku: HFS również zauważ że pod Mosem najpierw jest mała partycja z plikiem boot i dalej partycje SFS. Lepiej było to poprawić pod jakimś makiem albo pod innym komputerem z Mosem. A tak to już możesz mieć pozamiatane.

Z drugiej strony żeby dłużej żeby dyski SSD pod Mosem, to jeszcze by się przydała funkcja TRIM w Mosie, bo bez niej dyski SSD szybciej padają.
[#3] Re: sdd

@gilban, post #2

Problem polegal na tym, ze pod MOSem dysku nie mozna bylo ruszyc - zwis przy kazdej probie. Podobnie kombinowalem, MBR byl ostatecznoscia. Mam kopie 90% danych z tego dysku - wielkiej straty nie ma, ale gdyby sie to udalo odzyskalbym kilka zdjec na ktorych mi zalezy :)
[#4] Re: sdd

@Zbysiuk, post #3

Mogłeś wylaczyc automontowanie partycji i kazda z nich inicjowac ręcznie za pomocą MOUNTERA i FILEIMAGECTRL
Mogłeś też zrobic kopie kazdej partycji dzieki urządzeniu RAWDISK:

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2015 00:04:46 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem