kategoria: PowerMac
[#1] Morphos na PowerMac'u G4
Dostałem PowerMaca G4 466 Mhz z ATI Rage128 Pro. Chciałbym się dowiedzieć jak Morphos będzie działał na takiej konfiguracji i czy zmiana na radka 9000 przy takim procesorze ma w ogóle sens?, flashowanie kart odpada bo nie mam nic z AGP, a wymienionego wyżej radeona miałbym w wersji pod G4. Generalnie czy jest sens odpalać Morphos'a na takim procku. Nie mam jakiegoś specjalnego ciśnienia na ten system, ale skoro G4 mi stoi to można spróbować. Drugie pytanko, jeśli system mi się spodoba i zakupię klucz to jest on na stałe przypisany do sprzętu ? Rozumiem jakbym chciał jakiegoś "lepszego G4" to klucz muszę, znów kupić ?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 04:03:02 przez koxy
[#2] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@koxy, post #1

Jeśli będziesz mieć w przyszłości lepszy sprzęt, to żeby przepisać klucz to musisz zadeklarować, że poprzedni sprzęt został uszkodzony i masz nowy. Szkoda, że trzeba tak kombinowac
..
[#3] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@koxy, post #1

Tzn. że z ATI Rage128 Pro nie odpala? System powinien chodzić dobrze. Nie napisałeś ile RAMu masz, OWB pożera tony pamięci, więc do aminetu itp. lepiej używać "starych dobrych" przeglądarek. Flashować można pod Macem przez VNC, ale trzeba mieć Mac OS X chyba.
[#4] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@Sokok, post #2

Jeśli będziesz mieć w przyszłości lepszy sprzęt, to żeby przepisać klucz to musisz zadeklarować, że poprzedni sprzęt został uszkodzony i masz nowy. Szkoda, że trzeba tak kombinowac


Można przenieść licencję ze sprawnego komputera na inny sprawny komputer, oczywiście wyzbywając się systemu z tego pierwszego.
Zapisy licencji nie mają tu zastosowania.
[#5] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@koxy, post #1

Generalnie czy jest sens odpalać Morphos'a na takim procku.

Jak najbardziej, przez parę lat miałem MorphOS-a na PowerMaku G4 500 MHz i był całkowicie używalny. Niestety sprzęt padł.
[#6] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@Korni, post #3

Tzn. że z ATI Rage128 Pro nie odpala? System powinien chodzić dobrze. Nie napisałeś ile RAMu masz, ]


Nie no napisałem, że nie odpala, pytam po prostu jaką kartę tam włożyć, żeby było wygodnie użytkować ten system, sprawdzić jak chodzą gry itp itd. Co do ramu to jest tam 1GB, zawsze mogę dorzucić jeszcze 0,5, jest tani jak barszcz.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 13:22:56 przez koxy
[#7] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@Geekboy68k, post #4

Można przenieść licencję ze sprawnego komputera na inny sprawny komputer, oczywiście wyzbywając się systemu z tego pierwszego. Zapisy licencji nie mają tu zastosowania.


Ciekawe, nigdy o tym nie słyszałem. Masz jakieś źródło?
[#8] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@koxy, post #6

Jeśli ten Radeon 9000 będzie jak barszcz to warto włożyć, jeśli nie to Rage128 Pro nie będzie tragiczny (nie licząc braku wsparcia dla 3D). Na pewno będzie lepiej niż na Efice .
[#9] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@Korni, post #8

No właśnie mam dwie karty do wyboru 9200 i 9000, 9000 jest od powermaca 9200 nie sflashowana da sie sflashowac na g4 który mam? 64 Mb ma 9000 wystarczy w MorphOs do gier? Głównie chodzi mi własnie o wsparcie dla 3D. Generalnie jaka kartę polecacie do takigo configu ?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 17:07:23 przez koxy
[#10] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@pamp3rs, post #7

[#11] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@koxy, post #9

9000 jest lepsza od 9200. Pewnie się da. 64MB starczy. Jedną z ostatnich gier jaką przeszedłem pod MorphOSem gdy miałem Pegasosa2 G3/600Mhz i Radeona 9000 był Homeworld. Działał ładnie.
[#12] Re: Morphos na PowerMac'u G4

@Korni, post #11

Dzięki to biore 9000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem