kategoria: PowerMac
[#1] PowerMac G5 i monitor
Mam problem z ustawieniem natywnej rozdzielczości pod MOS-em. Maksymalnie mam dostępny tryb 800x600. Z tego co wyczytałem MOS powinien sam wykryć monitor, ale tak się niestety nie stało. Na liście też nie ma mojego modelu.

Mam w PM Radeona 9600 Pro z dwoma złączami DVI. Monitor to HP 2009v, który ma niestety tylko wejście VGA dlatego podłączam go przez przelotkę. Jego natywna rozdzielczość to 1600x900.

Próbowałem dodawać nowe tryby, ale niestety z marnym skutkiem, bo za każdym razem test nie wyświetla nic.
[#2] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #1

Wejdz do bootmenu i wymus start MOSa w 1024x768.

Pod jaką nazwą MOS widzi monitor?
Przypadkiem nie wykasowales biblioteki odpowiedzialnej za identyfikację monitora? (nie pamiętam nazwy)

Z płyty CD też nie rozpoznaje monitora?
W drugim DVI probowałeś?
[#3] Re: PowerMac G5 i monitor

@Norbert, post #2

Przypadkiem nie wykasowales biblioteki odpowiedzialnej za identyfikację monitora? (nie pamiętam nazwy)

ddc.library. Niemniej DDC może nie działać przez przelotkę DVI/VGA.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 06:13:51 przez Krashan
[#4] Re: PowerMac G5 i monitor

@Krashan, post #3

Na macmini działa poprawnie duet: przelotka DVI/VGA i ddc.library
[#5] Re: PowerMac G5 i monitor

@Norbert, post #2

Mam narazie czystą instalację i nic nie kasowałem. Monitor jest rozpoznany jako 31khz, do drugiego DVI próbowałem podpiąć, ale nic to nie daje aczkolwiek już na zainstalowanym systemie. Nie jest czasem tak, że monitor się rozpoznaje podczas instalacji tylko?

Przelotkę też mam nieorginalną Apple tylko z Radeona x270.
[#6] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #5

Nie, tryby są rozpoznawane za każdym razem przez ddc.library. Wybierz monitor z listy o jakiś podobnym zakresie częstotliwości i jeszcze raz spróbuj przetestować. Jesli nadal nie, to spróbuj znaleźć w instrukcji obslugi monitora jego parametry i wpisz w preferencjach.

Btw. VGA w LCD w 2015?
[#7] Re: PowerMac G5 i monitor

@michal_zukowski, post #6

Btw. VGA w LCD w 2015?


G5 w 2015? MorphOS w 2015 etc więc wiesz ;P
[#8] Re: PowerMac G5 i monitor

@michal_zukowski, post #6

Monitor dostałem gratis do Maka to go podłączyłem, a nie jest też pierwszej swieżości. Zainstalowałem OS X i tu też nie rozpoznaje rozdziałki, więc możliwe, że moja przelotka jest do kitu. Poszukam jakiejś innej.
[#9] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #8

Moim zdaniem to monitor nie chce poprawnie "gadać" z makiem. Co do przelotki wystarczy taka ze sklepu za rogiem.
[#10] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #8

U mnie na 4 przelotki, 2 działają poprawnie a dwie nie...

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 19:26:08 przez Voyox
[#11] Re: PowerMac G5 i monitor

@Voyox, post #10

Kupiłem inną przelotkę i to samo. Przytargam jakiś monitor z DVI i pewnie problem się rozwiąże.
[#12] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #11

A nie jest to wina monitora . Mój PowerMac G5 podpięty jest do monitora (LG DM2350D) za pomocą przelotki DVI-VGA i jest on normalnie rozpoznawany przez MorphOS i MacOS X 10.5.8 .
[#13] Re: PowerMac G5 i monitor

@trOLLO, post #12

Podpinałem inny monitor, jakiś stary LG i efekt był ten sam.
[#14] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #13

Jest to wina na 100% samego adaptera. Są DVI-D, DVI-I i inne. Popatrz na ilość styków w przelotce.
Zobacz tu jakie są różnice i kup inny niż masz albo pożycz
Miałem podobne problemy..ok, racja
[#15] Re: PowerMac G5 i monitor

@Voyox, post #14

Mam DVI-I z pełnym zestawem pinów i takie okrojone, które było dokładane przez MSI do Radeona x270. Innych przelotek nie mam, a kupowanie na pałe też jest nie za bardzo. Tymbardziej, że jedną taką kupiłem i nie śmiga.
[#16] Re: PowerMac G5 i monitor

@mcbarlo, post #15

Ciekawe czy oryginalny adapter Apple dałby radę.
[#17] Re: PowerMac G5 i monitor

@waldiamiga, post #16

Mi na takim ciągnie PowerMAC G4 i monitor Dell na VGA OK
[#18] Re: PowerMac G5 i monitor

@Voyox, post #17

Ja dostałem do PowerBooka (nigdy nie rozpakowany) ale jeszcze go nie miałem gdzie go użyć.
[#19] Re: PowerMac G5 i monitor

@waldiamiga, post #18

Podłaczyłem inny monitor po DVI i jak można było się spodziewać wszystko gra.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem