[#1] MacOS X i błąd patycji boot
Za każdym razem kiedy wstaje MacOS X z konfiguracji dual boot z MOS-em mam komunikat, że partycja boot jest uszkodzona. Czy to normalne czy faktycznie co jest tam nie tak?

Dodam, że wszystko działa jak należy. Da się zmusić MacOS-a żeby w ogóle jej nie montował?
[#2] Re: MacOS X i błąd patycji boot

@mcbarlo, post #1

A próbowałeś przelecieć ją DiskUtilem (czy jak się to tam zwie w OSX)? Może coś tam faktycznie jest namotane.

Dualboota robiłeś w kolejności OSX->MorphOS, czy odwrotnie?
[#3] Re: MacOS X i błąd patycji boot

@recedent, post #2

On właśnie twierdzi, że jest do kitu. Wolałbym jej w ogóle nie montować, ale w Leopardzie nie wiem gdzie jest fstab, przynajmniej nie tam gdzie bym się go spodziewał.
[#4] Re: MacOS X i błąd patycji boot

@mcbarlo, post #3

Ja w ogóle nie mam partycji BOOT.
Boot.img jest na partycji OSX ( hsf+)
Domyślnie odpala się Morphos poprzez wpis w OF.
Jeśli chce odpalić OSX, wciskam ALT i wybieram system z menu.
[#5] Re: MacOS X i błąd patycji boot

@mcbarlo, post #3

tzn. otwierasz z górnego menu: Go->Utilities->Disk Utility, zaznaczasz "Boot" i opcje "Verify Disk" albo "Repair Disk" nic nie dają?
[#6] Re: MacOS X i błąd patycji boot

@recedent, post #5

Wtedy mam komunikat o którym piszę. Jak się tak dziwicie to pewnie coś mam namieszane. Jutro z tym powalcze, ale już wiem, że to anomalia.
[#7] Re: MacOS X i błąd patycji boot

@mcbarlo, post #6

Zrób backup plików. Sformatuj partycję z MacOSowego DiskUtila i komunikat powinien zniknąć. Zgrywasz pliki z powrotem i spod MorphOSa używasz komendy HFSSetMacBoot Boot:bootinfo.txt

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 22:55:27 przez Korni
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem