[#1] Fajny sprzęt, może to nasza nadzieja?
A co sądzicie o tym sprzęcie? Nie jest to x86, więc niektórzy się ucieszą, nie jest też PPC i tu jest problem, ale cenę ma atrakcyjną, moc jak na nasze warunki wystarczającą, więc może to dobry kierunek? Chodzi mi o odczucia i opinie.
TK1
Amazon
jedna z opinii

Moja opinia: Cena prawie 200$ to na tle tego co mamy jest atrakcyjna. Sprzęt jest nowy, nie jest to x86, więc niektórzy będą się cieszyć. Nvidia robi dobre stery dla linuxa, może udałoby się nawiązać współpracę i skorzystać. Sprzęt pozwoli na odtwarzanie filmów FullHD , takie Unity pewnie dałoby się okiełznać i być może wiele innych rzeczy, bo na PPC to poza nami i specjalistami z wojska nikt już chyba nie siedzi. Mnie osobiście platforma jest zupełnie obojętna (PPC, x86, ARM/Tegra), co chwilę pojawia się coś nowego. Kiedyś był podobny temat, ale jakoś nie mogę go znaleźć.
[#2] Re: Fajny sprzęt, może to nasza nadzieja?

@KM, post #1

Zejdź na ziemię. W tym środowisku robi się projekty hobbystyczne. Nie rozumiem w ogóle sensu tematu. Programiści nie rzucą się na obsługiwanie nowego sprzętu, pisanie do niego sterowników jeśli nie będzie ich to jarać, jeśli nie będzie wyzwania a będzie też dostępna odpowiednia dokumentacja by nie hakować przez inżynierię wsteczną.
W ogóle osób, które oprogramowałyby sterowniki do jakiegokolwiek nowego sprzętu jest może 5 (a może dwie?) z czego nie każda może mieć czas i chęci.


Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 22:39:50 przez grxmrx
[#3] Re: Fajny sprzęt, może to nasza nadzieja?

@KM, post #1

To ja mam coś za 19$ PINE A64
MorphOS Team i tak sam wybierze na co przygotuje system, gdy już Apple PPC się skończą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem