kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Ibook g4 morphos 3.9 wifi
Witam. Mam świeżo zainstalowanego morphos 3.9 i mam pytanie czy da się włączyć Wi-Fi ? Kolejne pytanie gdzie jest przeglądarka internetowa i jak zainstalować aplikacje ?
[#2] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #1

Da sie wlaczyc wifi. Wejdz do ustawien Morphos
Przegladarke masz w katalogu Aplikacje -> OWB
Instalacja programow zalezy od sposob zostalo to rozwiazane przez autora.
Najczesciej wystarczy rozpakowac archiwum do katalogu i uruchomic aplikacje
[#3] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #1

@ lukhil

jak zainstalować aplikacje ?

Wchodzisz na http://wminet.net lub http://morphos-files.net
Ściągasz wybranny program w postaci archiwum .lha np. do ram:
Tam dwuklik na archiwum. Widzisz zawartość - możesz poprzeglądać, poczytać guide itp.
Jak ci odpowiada, to zaznaczasz całość mychą i przeciągasz tam gdzie chcesz mieć to na twardym dysku.

Chyba, że w archiwum nędzie plik install, wtedy odpalasz i instalator prowadzi cię krok po kroku.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 20:20:21 przez R-Tea
[#4] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@Norbert, post #2

Ale nadal nie wiem gdzie to Wi-Fi jest.
[#5] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #4

Z górnego menu (prawy klawisz mychy trzymasz) wybierasz ostatnią zakładkę Settings, a w niej z kolei wybierasz System...
Później szukasz Network, a w nim zaznaczasz wl0.
[#6] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@deez, post #5

Dziękuję już mam . Ostatni problem to aplikacje . Ściągają się do ramu i co dalej ?
[#7] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #6

LOL
[#8] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #6

@ lukhil
Dziękuję już mam . Ostatni problem to aplikacje . Ściągają się do ramu i co dalej ?


Ściągają się dokładnie tam, gdzie chcesz, czyli tam gdzie wskażesz. RAM: to tylko przykład.
Resztę kroków postępowanie opisałem wyżej, ale przekleję to tu jeszcze raz, bo może przeoczyłeś:

Ściągasz wybranny program w postaci archiwum .lha np. do ram:
Tam dwuklik na archiwum. Widzisz zawartość - możesz poprzeglądać, poczytać guide itp.
Jak ci odpowiada, to zaznaczasz całość mychą i przeciągasz tam gdzie chcesz mieć to na twardym dysku.

Chyba, że w archiwum nędzie plik install, wtedy odpalasz i instalator prowadzi cię krok po kroku.
[#9] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@R-Tea, post #8

Ciągle brakuje powersdl.libray
[#10] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #9

Sciagnij PowerSDL z aminetu i przegraj biblioteki do LIBS:
[#11] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@Norbert, post #10

Najlepiej może by było jakby na początek ściągnął Gruncha i z niego zaczął korzystać.
[#12] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@deez, post #11

Miałem kiedyś Workbencha na cd32 i na a1200 ale to było 17 lat temu i nie pamiętam wszystkiego . Powklejałem te pliki rozpakowałem do libs i nadal nie działają gry . Aplikacje śmigają Wi-Fi też. Jest tylko jeden problem z resetujaca się data i godziną po wyłączeniu prądu .

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 12:03:58 przez lukhil
[#13] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #12

Wygląda na to, że masz baterię do wymiany. W swoim PM G5 miałem podobne objawy, pomogła wymiana baterii.
Na partycji z systemem, czyli Sys: w katalogu S/ jest plik o nazwie "user-network-startup", wyedytuj go czymś, np. Editor, jest w Sys:Utilities/. Odkomentuj (wyrzuć znak ";") w tym pliku linijkę "SetClockNTP SAVE". Teraz za każdym razem przy starcie systemu data będzie pobierana z neta.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 13:06:13 przez deez

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 13:06:59 przez deez
[#14] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@deez, post #13

Ok a dlaczego gry mi nie widzą tych plików z katalogu libs?
[#15] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #12

A co to za gry?
Przeczytales w readme czego one potrzebują?
[#16] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@Norbert, post #15

Alien vs predator lub jakąś platformówka. Nie czytałem redmi ale wyskakuje co brakuje. Dobrane te pliki libs i tak jakby ich nie widział. Pamiętam z kiedyś z workbencha że też czasami brakowało jakiegoś policzku to się go wklejało i śmigał.
[#17] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #16

AvP potrzebuje plików z danymi z wersji PC, w archiwum jest tylko plik wykonywalny dla MorphOSa, resztę musisz dograć z peceta.
[#18] Re: Ibook g4 morphos 3.9 wifi

@lukhil, post #16

Czytaj readme !!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem