kategoria: PowerMac
[#1] MacMini g4 vs PowerMac g5
Dlaczego na macumini działają Jedi Knight Jedi Academy i np. demo Heretic II bez problemu a na Power Macu g5 z radeonem 9600 Pro "NIE". czy to wina grafiki ?
[#2] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@viger, post #1

Potrzebujesz Wazp3D
[#3] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@Norbert, post #2

a Wazp3d nie jest zawarty w crysalis 3.9.2 ??? mam to zainstalowane ...
[#4] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@viger, post #1

Odnośnie Jedi Academy - w pliku openjk_sp.cfg (znajdziesz go w katalogu .openjk/base) ustaw:

seta r_ext_compress_textures "0"

Odnośnie Heretica: Na nowszych kartach graficznych niż Radeon 9200 nie działa Rave3d. Niezależnie czy wsadzisz R9600 czy R9800 do swojego PowerMaka, hardwarowa akcelerecja w grach pod stareńki Warp3d nie zadziała. Potrzeba to zrobić softwarowo (czyli np. Wazp3d - z tym że cudów wydajności się raczej nie spodziewaj).
[#5] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@recedent, post #4

Jedi Academy poszło bez problemu - dzięki.
co do Demo Heretica II to na MacuMini nie instalowałem tego Wazp3d i demko się
odpala wiec raczej nie korzysta z tego systemu.
[#6] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@viger, post #5

Dlatego napisałem:

Na nowszych kartach graficznych niż Radeon 9200 nie działa Rave3d. Niezależnie czy wsadzisz R9600 czy R9800 do swojego PowerMaka, hardwarowa akcelerecja w grach pod stareńki Warp3d nie zadziała.


Gdybyś jakimś cudem włożył (przelutował, he he) do Miniacza Radeona 9600 zamiast wbudowanego 9200 to Heretic by nie odpalił. W kartach z chipsetem R200/250/280 Warp3D zadziała, w R300 i wyżej - nie. Obrazkowo:



Tam gdzie przy nazwie karty jest "no W3D" tam nie działa Warp3D.
[#7] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@recedent, post #6

czyli miałem racje . to wina grafiki. dzięki
[#8] Re: MacMini g4 vs PowerMac g5

@viger, post #7

Dlatego zainstaluj Wazp3D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem