kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Czcionka Ambient Shell
Gdzie ustawić czcionkę dla ambientowego Shell-a? W jego własnch nie ma. W ustawieniach systemowych też nie, a w MUI też nie znalałem
Chcę zrobić sobie koszulki z napisami.
M.in. n.p. "New Shell process 7
Ram Disk:>"

no i chciałbym mieć konkretną czcionkę na klacie. No chyba, że zrobię sobie w Topazie, i tyle ...

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 23:29:48 przez R-Tea
[#2] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #1

ustaw czcionke w dla powerterma w prefsach mui
[#3] Re: Czcionka Ambient Shell

@michal_zukowski, post #2

Oj to będzie problem, bo jak klikam "More..." w prefsach MUI to po chwili mam zwieszkę. Nie pokaże mi tam ani jednej custom klasy ponad to co w MUI standardowe. Jakaś klasa się gryzie u mnie z prefsami MUI.
[wyróżniony] [#4] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #3

Jeśli w powertermie nie ma ustawionej czcionki to powinno brać z ustawień Okna w Preferencjach MUI, a wyżej jeszcze z Ustawień systemu -> Font -> Czcionka systemowa. Zakładam, że chodzi o MUICONa, stary SYSCON tylko z ustawień systemu.

Z gryzącą klasą MUI zacząłbym od odpalenia logtoola i zobaczenia co się wiesza. Jeśli nie będzie widać to smutek, wywal wszystkie zewnętrzne klasy, wrzucaj na nowo po klasie i sprawdzaj.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 00:26:37 przez Korni
[#5] Re: Czcionka Ambient Shell

@Korni, post #4

Gdzie jest logtool? Nie znalazłem w sys:tools ani też w c:
[wyróżniony] [#6] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #5

Tutaj
p.s.
Co to za koszulki (gramatura jaka i jakiej firmy?) i poka jak to będzie finalnie wyglądać. Może na jedną albo dwie sztuki też bym się pisał.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 22:38:09 przez deez
[#7] Re: Czcionka Ambient Shell

@deez, post #6

Koszulki z długim rękawem 175g z bitberry.pl
Nie wiem jeszcze jak będzie wyglądać, bo nie przysłali mi jeszcze projektu. Opóźnia się z powodu braku nazwy czcionki, ale poprosiłem żeby ewentualnie zrobili projekt z topazem 8.
Generalnie mój pomysł był taki:
Pierwsza koszulka:
Przód: "s:startup-sequence", tył: "s:user-startup"

Druga koszulka:
przód
New Shell process 7
Ram Disk:>


tył
New Shell process 7
Ram Disk:> dir
     ENV (dir)
     T (dir)
     Clipboards (dir)
Ram Disk:> ls
Clipboards  ENV  T
Ram Disk:>
[#8] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #7

po amigowemu jest polecenie list zamiast ls :)
[#9] Re: Czcionka Ambient Shell

@Korni, post #4

@ Korni
Felerną klasą okazała się HotkeyString.mcc 12.12 (11.01.2008) dla 68k

1. W prefsach PowerTerm nie mam ustawionego fontu.
2. W prefsach systemowych Font -> System Default Text mam DejaVu Sans Mono/18
3. W prefsach MUI Windows -> Fonts -> Monospaced mam pusto zarówno w tych globalnych, jak i w lokalnych dla Shell.

Zakładam, że jest to czcionka o stałej szerokości znaku, bo na taką mi wygląda.
[#10] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #9

Najlepiej wybierz czcionkę w ustawieniach PowerTerm (w globalnych ustawieniach MUI!). I tak, musi to być czcionka monospaced.
[#11] Re: Czcionka Ambient Shell

@deez, post #6

@ deez
Dość fajnie się to prezentuje. Zdecydowałem się jednak na Topaz.



@ Jacek Piszczek
Zadziałało. Przez chwilę miałem kłopot - globalne ustawienia nie działały, ale okazało się, że w Envarc: mam jakieś stare, lokalne ustawienia MCON.



Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 23:23:27 przez R-Tea
[#12] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #11

Napisz mi ceny jak to wygląda, ok? Może na priv, ok?
p.s.
Nie myślałeś nad koszulką związaną z MorphOSem? Albo może jakąś naklejką na auto?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 00:11:50 przez deez
[#13] Re: Czcionka Ambient Shell

@deez, post #12

Napisałem Ci na mejla.
Nie, ja wolę na koszulce rzeczy które dla AmigaOS i MorphOS są wspólne i je łączą. startup-sequence, Ram Disk, konsola itp.
A naklejka na auto, to dobry pomysł. Pamiętam Amiga Meeting w Łodzi wiele lat temu. Ktoś tam przyjechał autem z wielgachnym Boing Ballem na masce.
[#14] Re: Czcionka Ambient Shell

@R-Tea, post #13

Też pamiętam, to chyba auto Feia było, tak mi sie wydaje.
Tylko ja myślałem o małej naklejce, najlepiej przeźroczystej, w dwóch kolorach, zależy na jakiego koloru auto.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem