[#1] Wipeout 2097
Mam pliki z pelnej wersji gry Wipeout 2097,mam tez pliki :
wipeout-1.33-mos oraz WipeoutLoader 1.0.
Wszystkie te pliki kopiuje do katalaogu z gra Wipeout 2097.
Dwuklik na wipeout-1.33-mos lub WipeoutLoader 1.0 - gra sie nie uruchamia,wogole nic
sie nie dzieje ;(
Robie cos nie tak lub czegos nie zrobilem?ktos cos pomoze?
Dodam ze demo Wipeouta dziala
[wyróżniony] [#2] Re: Wipeout 2097

@23beta, post #1

Czy Ty czasem nie ściągnąłeś sobie z Aminetu programu Wipeout w wersji 1.33? Bo Wipeout (program użytkowy służący do debugowania) to nie to samo co gra Wipeout 2097. Ta druga działa bez problemu pod MorphOSem (choć na nowszych kartach graficznych nie zadziała Goa3d i trzeba będzie użyć trybu softwarowego), ale musisz zdobyć pełną amigową wersję pod WarpUp.
[#3] Re: Wipeout 2097

@recedent, post #2

Napisal ze ma pliki z pelnej amigowej wersji.
[#4] Re: Wipeout 2097

@23beta, post #1

Ja mam Zainstalowanego Wipeouta2097 na mini maku i gra mi działa bez problemu w rozdzielczości 640x480 w 16 bitach. Ustawienia Double Buffered Screen

Speed limit 40 FPS

Texture memory - Full

CD Audio odznaczone Swap Audio Chanels odznaczone. MipMapping odznaczone.

WipeoutLoader w wersji 1.0 (20.1.04). Sama gra nie wiem w jakiej jest wersji. Nie ma nigdzie napisane.

Tej wersji 1.33 nie używam, tylko normalnej.
[#5] Re: Wipeout 2097

@gilban, post #4

Tej wersji 1.33 nie używam, tylko normalnej.


Wipeout2097 nie ma wersji 1.33. Wersję 1.33 nosi narzędzie deweloperskie do śledzenia który proces śmieci w pamięci, dostępne na Aminecie:



Nie ma on nic wspólnego z grą Wipeout2097.
[#6] Re: Wipeout 2097

@recedent, post #5

No właśnie ja też tak podejrzewałem że ten plik 1.33 jest do czegoś innego bo jest ponad 10x mniejszy od właściwego pliku z grą. Ma wielkość około 60 kb, ten z gry ma ponad 800.
[#7] Re: Wipeout 2097

@23beta, post #1

A ja "z głupia franc" się zapytam, bo nic na ten temat nie pisze. Oczywiście pliki gry są z wersji na Amigę?
[#8] Re: Wipeout 2097

@Solo Kazuki, post #7

Tak - na Amigę klasyczną, ale z procesorem PPC. Czyli nie działa ta gra na Amidze bez PPC. A skoro tak, to działa też pod morphosem, bez najmniejszych problemów.
[#9] Re: Wipeout 2097

@gilban, post #4

Zmotalem sobie Wipeouta w wersji na AMIGE PPC.
Pliki z gry plus plik WipeoutLoader 1.0 kopiuje na dysk twardy Ibooka.
Klikam na WipeoutLoader i teraz w zaleznosci od humoru Morphosa..
1.Odpala sie menu startowe gry,klikam na START i wywala komunikat "file could not be found: track01/track.wad" i dalej dupa nic sie nie dzieje
lub
2.Menu startowe sie nie uruchamia i wywala komunikat "Cant open .TGA file"
Probowalem przegrzebac otchlanie internetow i znalazlem tylko inf. ze w przypadku problemow z .TGA file nalezy zmienic nazwe katalogu gry na WO2097.Tak zrobilem ale to nie pomaga ;(
Moze ktos moglby udostepnic dzialajaca wersje gry?
[#10] Re: Wipeout 2097

@23beta, post #9

Snoopium pokaże Ci czego brakuje przy uruchamianiu gry.
Czasami, jest to brak pliku w odpowiedniej ścieżce dostępu, czasami brak biblioteki.
Sprawdź.
[#11] Re: Wipeout 2097

@gilban, post #8

Wiem jaka wersja jest na Amigę. Pytałem się po prostu, czy przez przypadek autor wątka nie wpadł na pomysł wrzucenia danych z wersji np PC.

Pozatym z tego co pamiętam nie do końca tak jest jak piszesz, dlatego potrzebny jest wspomniany już loader.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:09:39 przez Solo Kazuki
[#12] Re: Wipeout 2097

@Solo Kazuki, post #11

A swoją drogą da się to jeszcze jakoś kupić? Czy umarło razem z Amigą?
[#13] Re: Wipeout 2097

@23beta, post #9

A spróbuj z patchem WipeoutLoader dla MorphOSa który leży sobie TU
Możesz też sprawdzić demowersje czy odpala, jest również na Aminecie

U mnie na PowerBooku działał, ale z racji tego że mam R300 to używam Wazp3D.
[#14] Re: Wipeout 2097

@waldiamiga, post #13

Trochę staroć, ale odświeżam. Bo może się komuś przyda. Z racji tego że ruszałem grę z katalogu, przegranego z pliku ISO, pomimo zastosowania powyższego Loadera, także miałem problem z owym plikiem .tga. Pomógł najzwyczajniejszy w świecie assign do katalogu z grą. I śmiga szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem