[#1] Odyssey 1.25 - wersja standalone?
Takie pytanie mi się nasunęło - skoro w MorphOSie 3.10 jest już nowsza, pozbawiona niektórych błędów wersja Odyssey (z fixem na Gmaila/Youtube itp.) a na 3.10 przyjdzie nam pewnie czekać do czerwca to co powstrzymuje team przed upublicznieniem tego OWB wcześniej? Wszak kolejne wersje przeglądarki ukazywały się dość niezależnie od kolejnych wersji systemu...?
[#2] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@recedent, post #1

Nie wiem dlaczego tak jest :) . Może nowe OWB korzysta z jakiejś funkcji/biblioteki, która jest tylko w MOS 3.10 , albo nie dają bo nie i tyle :( :(
[#3] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@recedent, post #1

Może chodzi o to żeby ktoś te 3.10 kupił? pomysł
[#4] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@adam_mierzwa, post #3

Myślisz, że MorphOS Team zmieni politykę i aktualizacja do 3.10 będzie płatna?
[#5] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@adam_mierzwa, post #3

Może chodzi o to żeby ktoś te 3.10 kupił?

Przecież aktualizacje mosa są darmowe .
[#6] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@Krashan, post #4

Polityki to może nie zmienią, ale nie zdziwiłbym się jakby któraś wersja w końcu była płatna. Przecież aż tak nie przybywa użytkowników - trzymając się zasady "przecież aktualizacje mosa są darmowe" team robiłby za darmo do końca świata ("zarabiał" - uproszczenie, ma nie dokładać).
Może być i tak że przeglądarka nie będzie już dostępna za darmo w nowszych wersjach samodzielnie tylko będzie z systemem.

#5
W OS 4.1 też, ale Final Update ukazał się płatny. Aluzję zczaiłeś? ;)
Jest kilka sposobów żeby "zmusić" do kupna nowej wersji, plus może być taki że część osób dokona przy okazji "upgrade" sprzętu.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 11:35:08 przez adam_mierzwa
[#7] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@adam_mierzwa, post #6

No wiesz, tempo zasadniczo jest w miarę stałe (co prawda utrzymywane raczej zakupem nowego sprzętu niż pojawianiem się jakichś nowych użytkowników)...



...więc na utrzymanie serwerów, zakup sprzętu do testów nowych wersji itp. chyba kasy nie brakuje.
[#8] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@recedent, post #7

Ale co ci mogę napisać? "Mieli swoje powody" i tyle.
Czekam na 3.10 tak samo jak ty - testowanie wersji 3.08 wypadło niekorzystnie dla AmigaOne 500 więc nie opisywałem uznając że to jest niepełnowartościowa wersja w stosunku do innych platform, ale liczę na jakieś pozytywne zmiany w 3.10 i jaki by nie był to 3.10 opiszę.
Nie śledzę na bieżąco sytuacji MorphOS, to na co czekam to wsparcie nowych kart graficznych żeby nie trzeba było przekładać przy przełączeniu systemu. Miałem też kłopot z użytkowaniem na tym samym dysku (na oddzielnej partycji oczywiście).

Co do przeglądarki - mam pewne podejrzenia "u nas" - że na zasadzie Enhancera może powstać duży pakiet w oparciu o LibreOffice i przeglądarkę właśnie. "U was" może być podobnie. Tak sobie gdybam głośno.
[#9] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@adam_mierzwa, post #8

Nowe stery graficzne w MorphOSie 3.10 poprawią wydajność grafy na większości nowszych kart.
[#10] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@adam_mierzwa, post #8

Miałem też kłopot z użytkowaniem na tym samym dysku (na oddzielnej partycji oczywiście).

Nie wiem, ajk na AmigaOne 500, ale normalnie, trzeba podac odpowiedni bootdevice jako parametr dla boot.img bootdevice=KSYS (to u mnie jedna z partycji systemowych, dzieki temu moge uruchamiac kilka wersji systemu dla testów, że mam kilka partycji bootowalnych, tyle, że wtedy muszę podać partycję, na której jest system, który chce uruchomić jako parametr)
[#11] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@recedent, post #1

Czy wiadomo czy ta wersja to build z mojego repo Odysseya (nowszy silnik Webkit) czy obecna wersja 1.24 z patchami?
[#12] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@KaczusNG, post #10

Problemem było co inne - partycja OS 4 przeglądana spod MorphOS-a - pod OS 4 potem pokazywała błędy. Było to nieakceptowalne dla mnie, i byłem szczerze zaniepokojony co tam się wyrabia. Jakbym instalował w przyszłości MorphOS - to tak jak Epsilon. Czyli na karcie MicroSD.
[#13] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@deadwood, post #11

Wersja 1.24 z patchami.
[#14] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@adam_mierzwa, post #12

O ile pamiętam, to wynika z tego, że na AmigaOS4 zrobili niekompatybilną wersję SFSa. Zawsze można wyłączyć montowanie partycji AmigaOS4 pod morphosem.
btw. partycje w "nowym" FFS powinny być widoczne w dwóch systemach identycznie.
[#15] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@recedent, post #1

A skąd ta pewność, że tam jest fix na GMaila/YT? Z tego co mi wiadomo, właśnie to kuleje nadal, niestety.
[#16] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@deez, post #15

Zda mi się, że na ostatnim AmiParty rzookol potwierdzał, że fix jest. A może to tylko moja bujna wyobraźnia mi podpowiada?
[#17] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@recedent, post #16

Mówiłem, że są prowadzone nad tym prace ale jeszcze nie działa. Nawet chyba pokazywałem, że nie działa :) Z tych rzeczy co działają to fix na memleaki, o tym też mówiłem
[#18] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@michal_zukowski, post #17

@ recedent
a na 3.10 przyjdzie nam pewnie czekać do czerwca
Skąd ta wiadomość o 3.10 w czerwcu?

@ michal_zukowski
Z tych rzeczy co działają to fix na memleaki
Czyli nowy Odyssey będzie mniej pazerny na pamięć i będzie porządnie sprzątał po sobie?
[#19] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@R-Tea, post #18

tak wlasnie będzie, o technikalia trzeba by pytać deadwooda :)
[#20] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@R-Tea, post #18

Skąd ta wiadomość o 3.10 w czerwcu?


Z dość pewnego źródła, ale podkreślam, że to wartość szacunkowa. Z pewnością wiem, że 3.10 nie ujrzy światła dziennego przed 19 marca a jak długo później się ukaże to już spekulacje.

O ile Odyssey będzie na starcie zżerał tyle samo RAMu, to pozostała pamięć nie będzie się "gubić" w trakcie użytkowania, więc można powiedzieć że tak - będzie mniej pazerny na pamięć. Co do "sprzątania" - to chyba zawsze dobrze po sobie sprzątał?
[#21] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@R-Tea, post #18

Z tych rzeczy co działają to fix na memleaki

Przeglądarka WWW w dzisiejszych czasach to w zasadzie kluczowy element każdego systemu. OWB bardzo odstaje, prawie trzy lata nie było nowej wersji, dużo usług przestało działać ( np. logowanie allegro, google docs itd ) . Więc wpadłem na głupi pomysł - może zrobić ściepę na nową wersję OWB . Skoro są chętni na , mało potrzebne, expose do mosa, to na OWB pewnie się też znajdą :) .

A w ogóle, ktoś wcześniej poruszał temat płatności MorphOS-a, czy też jego komponentów , szczerze mówiąc jestem za, gdyby to miało "rozruszać" naszych programistów, to jestem w stanie zapłacić za nowy soft :)
[#22] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@trOLLO, post #21

Ściepa już jest, tutaj, nawet podobnoż Papiosaur coś tam ustalał z Fabem, ale ten póki co nic nie zadeklarował odnośnie warunków i czasu trwania ewentualnego bounty. Póki co w tej - dość niepewnej - sytuacji zebrało się 180 EUR.
[#23] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@trOLLO, post #21

Więc wpadłem na głupi pomysł - może zrobić ściepę na nową wersję OWB

Papiosaur z Meta MorphOS już zbiera kasę, na razie jest 180 ojro.

EDYTA: Koszer był szybszy...

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 21:19:24 przez waldiamiga
[#24] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@waldiamiga, post #23

Warto jeszcze wspomnieć, że jest trochę zamrożonej kasy z bounty na Sputnika (a konkretnie - 1741 dolarów hamerykańskich) i gdyby znalazł się jakiś śmiałek to można by tę kwotę również wykorzystać.
[#25] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@michal_zukowski, post #17

Do reszty to chyba ssl nowy potrzebny?
[#26] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@trOLLO, post #21

Ja słyszałem, że problem to JIT w JS oraz brak oficjalnego wsparcia WebKit dla PPC. Wszystko ponoć trzeba przepisać od nowa i dlatego nikomu nie chce się tego robić. Dla jednej osoby to za dużo, nawet jakby zebrać jakąś sensowną kwotę. Problem oczywiście tyczy się tylko MOS i OS4, bo to system na PPC.
[#27] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@radzik, post #26

Nic nie trzeba przepisywać od nowa. Wystarczy merge z leopard-webkita. Reszta się zgadza.
[#28] Re: Odyssey 1.25 - wersja standalone?

@michal_zukowski, post #27

A Leopard-Webkit nie radzi sobie z logowaniem do Gmaila?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem