[#1] czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4
Jak w nazwie tematu czy da się na mosie skonfigurować tak ambienta żeby odpalał gierki bezpośrednio w uae? Tak jak to jest na poniższym filmie?
film
[#2] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@jarokuczi, post #1

można, w uae są pliki konfiguracyjne dla ambienta (ale przyznam ze sam z nich nie korzystalem)
[#3] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@jarokuczi, post #1

Może pomoże plik "E-UAE_installation_on_MorphOS.pdf", który można ściągnąć stąd.
[#4] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@deez, post #3

Na ppa jest fajny poradnik, wpisz w wyszukiwarce euae MorphOS.
[#5] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@deez, post #3

Fajna ta stronka, wstyd się przyznać, ale nie znałem/nie zaglądałem.
[#6] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@KM, post #5

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko info na temat kiedy dany plik ujrzał w rzeczywistości światło dzienne, a nie kiedy został wrzucony na stronkę. To dwie różne rzeczy.
[#7] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@jarokuczi, post #1

Niejaki asrael22 przygotował ponoć gotowca, który umożliwia uruchomienie gier zainstalowanych przez WHDLoad z poziomu Ambienta. Kto przetestuje?
[#8] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@recedent, post #7

Szykuje swojego gotowca.
Nie będzie w nim arexxa, gierki będą mogły się znajdować w dowolnym miejscu na dysku.
Potrzebna jest tylko własna katalogopartycja do euae z kickstartami, whdload i setpatch.

Jak juz wszystko będzie gotowe,"puszcze to w świat"
[#9] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@deez, post #6

Ja tam do większego szczęścia to bym potrzebował uruchamiać gry z dyskietek przez Catweasala. Coś w stylu wkładasz dyskietkę i możesz ją przeglądać a nie dosowe to po kliknięciu na jedną ikonkę pojawia się ekranik Kickstartu na cały ekran i mogę ją włożyć i zadziała . Czy na PowerMacu G5 dałoby się Catweasala zainstalować? Chociaż w obudowie to miejsce chyba tylko na jeden napęd jest ?
[#10] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@pgru2, post #9

Człowiek całe życie marzył o tym żeby się pozbyć dyskietek i ciągle ich nie przekładać, a teraz chciałbyś do tego wracać? Ufff, nie kumam tego. Ja zdecydowanie wole wybierać sobie obraz dyskietki z listy - szybciej, wygodniej, bezawaryjnie, bez dodatkowego złomu na stole.
[#11] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@pgru2, post #9

Hmm... Karta wygląda na PCI kompatybilną z 3,3/5V, więc w G5 nawet pod PCI-X powinna zabanglać. Kłopot to - faktycznie - miejsce na napęd (ale możesz go sobie wyprowadzić na zewnątrz, po taśmie, albo nawet wpasować zamiast napędu optycznego) i sterowniki (tzn. na jak dużo pozwalają i czy w ogóle są do MK IV sterowniki pod MorphOSa).

A co z KryoFluxem? Jest jakiś support sterownikowy dla niego?
[#12] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@recedent, post #11

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale czy przypadkiem Catweasel nie pozwala tylko i wyłącznie na operację floppy->adf i adf->floppy?
[#13] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@MDW, post #10

Przy retro często cala ta zabawa z dyskietkami, taśmami mag. kablami, adapterami itp jest tym co tak naprawdę bawi. Człowiek jak to wszystko ogarnie, to załaduje grę która mu się znudziła dobre 25 lat temu, popstryka 30 sek i po wszystkim ;)

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 20:32:33 przez Aniol

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 20:32:49 przez Aniol
[#14] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@MDW, post #10

Mam trochę oryginalnych gier na dyskietkach. W sumie dałoby się z tego zrobić ipfy. Poza tym to kwestia gustu, jak poczytasz w Internecie to ludzie robią sobie ... czytniki kart perforowanych. Ja po prostu od czasów Atari bardzo lubię dyskietki, choć tak najczęściej jak gram to z obrazów. Ale chciałbym mieć taką możliwość, podobnie jak chciałbym kiedyś załadować program z bębna magnetycznego taśmy do Odry, muszę skontaktować się z muzeum w Katowicach może dadzą .

Nie należy rozumieć tego źle - doceniam wygodę twardych dysków i nawet w Atari XE często korzystam z SIO2SD, a myślę o korzystaniu z czegoś w rodzaju SIO2IDE i CF Microdrive jako twardego dysku pod system.

Wszystko to kwestia gustu, ostatnio byłem na takiej imprezie gdzie dla jednego kolegi "retro" to były okienka, oraz stare gry na płytach CD-ROM. Dodatkowo bawił się z napędem bo w starym laptopie mu nie czytał tych płyt. On jest co prawda rocznik 1996 o ile dobrze pamiętam...
[#15] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@agrajek, post #12

[#16] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@KM, post #15

Nic na temat używania jako stacji dysków pod UAE.
[#17] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@Aniol, post #13

Do takiego hardcorowego retro to trzeba mieć prawdziwą Amigę 500/600/1200, a nie jakieś UAE. Nawet z podłączoną stacją dysków.
[#18] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@agrajek, post #16

Uae 0.8.6 obsługuje fizyczną stację dysków
[#19] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@Norbert, post #18

Na jakim sprzęcie?

edit------

@MDW: dokładnie, dlatego się przymierzam do A500 i Wicherka żeby móc przejrzeć stare dyskietki i przy okazji odpalić jakiś soft

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 20:35:33 przez agrajek
[#20] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@agrajek, post #19

Na każdym który ma stację dysków. Tylko i tak nie ma device dla Catweasel pod MorphOS.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 20:32:17 przez TechNineWonder
[#21] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@TechNineWonder, post #20

Na każdym sprzęcie ze stacją dysków, czyli nawet na maku ze stacją dysków?

Bo jakoś nie wierzę w to
Na każdym który ma stację dysków.
[#22] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@TechNineWonder, post #20

Jestes pewien, bo ja troche poszukalem i znalazlem to: http://www.ppa.pl/aktualnosci/sterownik-catweasel-mk4-teraz-takze-dla-morphos-a.html ?

Wszystko dzieki przekazaniu autorowi komputera z MorphOS. Tutaj(http://www.retroreview.com/iang/Catweasel/ ) podobno "device" jest...
[#23] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@pgru2, post #22

Nie jestem pewien sugerowałem się stroną AmigaKit gdzie o sterownikach do MorphOS nic nie piszę.

Na każdym sprzęcie ze stacją dysków, czyli nawet na maku ze stacją dysków?


Jeśli odczytasz Amigowom dyskietkę na tym Mac-u to nie będzie problemu. No chyba że w Formacie PC to szybciej.

Po za tym to możesz spróbować tu masz UAE w wersji PPC. Nie zapomnij że to maks OS 9. To jak Ci się uda to daj znać.
[#24] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@TechNineWonder, post #23

Przeczytaj mój post #12, i zastanów się czy odpowiedziałeś na moje pytanie, czy raczej piszesz o czymś innym.

edit----

Bo jeśli pytam Norberta co miał na myśli w poście #16, a Ty nie wiesz, to nie siej zamętu.
Dziękuję bardzo.


Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 07:25:54 przez agrajek
[#25] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@agrajek, post #24

Tylko sam wyskoczyłeś z Mac-iem ze stacją dyskietek. Chyba że Mac ze stacją dyskietek to dla Ciebie Mac z MorphOS-em i Catweasel.

A co miał myśleć sam mu o tym UAE ostatnio pisałem, biorąc pod uwagę że coś tam robi to pewnie je sprawdzał i zobaczył opcję odczytu z dyskietki. Lub też sam na to kiedyś wpadł to UAE to nie jest jakaś nowość.

Nie chce mi się przeszukiwać teraz dokumentacji w poszukiwaniu zapisu o tym czy obsługuje dyskietki w formacie PC.

Ale jeśli taki zapis jest to liczba sprzętów na których można coś odczytać z dyskietki rośnie.

A teraz przeczytaj post #19. Na który odpowiadałem a który był pytaniem na post #18.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 11:12:51 przez TechNineWonder
[#26] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@agrajek, post #24

Uae 0.8.6 na Amigę ma obsługę fizycznej stacji dysków.
Napisane jest tak w dokumentacji. Nie sprawdzałem.
Nie mam takiego klasyka żeby to przetestować.
[#27] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@Norbert, post #26

Ale ja sprawdzałem i działa. W taki sposób że pierwsze wczytuje dyskietkę a później uruchamia emulator gdy UAE jest już uruchomione. I gdy np: zmienimy dyskietkę to zamraża emulator w CLI zajętym prze UAE widzimy jak szczytuje sektory. Gdy wczyta Emulator się odmraża konsola pokazuje dalej pracę UAE.

Do tego sprawdzałem to z Goteki-em. Czyli gdyby ktoś odszukał sobie źródła skompilował wersję pod MorphOS i zakładają że Catweasel udostępnia stacje dyskietek w stylu TD0:.

To mogły by to zadziałać. I na MorphOS można by grać z dyskietek i cieszyć michę na Party do "radykałów" Tylko tu taj trzeba zrobić coś więcej niż napisać że się da. Trzeba to zrobić bo to że się da może być oczywiste.

Ale od da się do udało się daleka droga.
[#28] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@Norbert, post #26

Spoko, ale czy Catweasel pod UAE (windows/linux/morphos) obsłuży flopa tak jak prawdziwa Amiga? Bo o to chodziło autorowi wątku ;)

TechNineWonder:

Dlatego spytałem na jakim sprzęcie, a Ty na to "Na każdym który ma stację dysków", nie napisałeś że tylko na Amidze.

Emulowanie Amigi klasycznej na Amidze klasycznej to już w ogóle paradoks jest
[#29] Re: czy na morphos można osiągnąć taki efekt jak w runinuae na os4

@agrajek, post #28

Emulowanie Amigi na Amidze jest spoko. Np: chcesz sprawdzić NDOS-a czy jaką "trefną" dyskietkę. Nie musisz resetować Amigi, do tego z UAE można normalnie wyjść.



Ale Emulowanie Amigi na Emulowanym Mac-u na Amidze robi się już problematyczne. Tu już może jakieś Guru wyskoczyć znienacka. Czy coś, w sumie to muszę sprawdzić jak to teraz śmiga na nowym Core.

Video.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem