kategoria: MorphOS 3.x
[#1] MOS: Kokos pyta
Żeby już nie zakładać kolejnych wątków pozwolę sobie zadawać banalne pytania tutaj..

- Gdzie ustawia się system aby móc wysuwać okienka poza ekran bez użycia klawisza CTRL?
- Na moim PB zmienia się jasność ekranu, czasem o jeden stopień ekran jest ciemniejszy, czasem jaśniejszy.. Czy to mojejgo PB powoli szlag trafia czy jest w MOS-ie cos co dynamicznie zarządza jasnoscia ekranu?
[#2] Re: MOS: Kokos pyta

@SokOK, post #1

O ile dobrze pamietam w preferencjach Icontrol i tak ma zarządzanie jasnością, koło głosników masz czujniki. Zakryj sobie ręką to sprawdzisz czy to faktycznie to.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:48:52 przez michal_zukowski
[#3] Re: MOS: Kokos pyta

@michal_zukowski, post #2

Okna juz ogarniete. Dzieki!

Wow czego ja sie dowiadujej o PB i MOS.. Nie wiedzialem ze mam czujniki. Znalazlem w panelu opcje od zarzadzania tym i wylaczylem.

Ale przyjemnie sie smiga, potem wrzuce kilka skrinow.

Kolejne pytania:
- czy przy uruchamianiu niektorych programow (np Wookie Chat) konieczne jest zeby pojajwialo sie okno/ikona "MUI Console"? Mozna to jakos wylaczyc?
- W ustawieniach Ambienta chcialbym zmienic tapete (tlo), tapeta niestety brzydko mi sie odcina od koloru tla pulpitu, dlatego musze kolor tla zmienic. Po kliknieciu w 'kolor' pojawia sie wybor koloru przy pomocy palety. Czy istnieje jakies bardziej precyzyjne narzedzie, ktorym moglbym pobrac kolor ze wskazanego myszka miejjsca (probnik)?
- czy OWB moze sprawdzac pisownie? Widze te opcje ale nie mam jak wybrac jezyka.

Jeszcze raz dzieki!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 15:19:43 przez SokOK
[#4] Re: MOS: Kokos pyta

@SokOK, post #3

- Widocznie wookiechat wypluwa coś do konsoli, sprawdź czy ma jakąś opcję quiet, lub po prostu odpalaj przez Run >NIL:.
- Sprawdź lupę (SYS:Utilities/Zoom).
[#5] Re: MOS: Kokos pyta

@SokOK, post #3

Co prawda nie wiem jak zrobić próbnik w ustawieniach Ambienta, ale za to wiem, że można przestawić koło kolorów w inny, bardziej wygodny tryb. A mianowicie - należy użyć na nim prawego przycisku myszy. Mamy wtedy kilka dodatkowych, interesujących trybów do wyboru - RGB, HSV...
[#6] Re: MOS: Kokos pyta

@Korni, post #4

Zoom zrobił robotę! Powinien być zintegrowany imo. Dzięki!

@rec, tak wpadłem na to w międzyczasie. THX!

Powiedzcie, że śliczny.

[#7] Re: MOS: Kokos pyta

@SokOK, post #1

To się podepnę z pytaniem.
Gdzie wlacza/wyłącza się OSD gdy skrótem klawiszowych zmienia się ustawienia jasności i dźwięku. ?
Kiedyś to działało .
Tylko gdzie ja to zmieniłem :)
[#8] Re: MOS: Kokos pyta

@Norbert, post #7

Zrób sobie wszystkie ekrany bez 3D i nie będziesz widział OSD, hehe.
[#9] Re: MOS: Kokos pyta

@deez, post #8

A to do tego są ekrany 3D ?!
[#10] Re: MOS: Kokos pyta

@Norbert, post #9

Na to wygląda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem