kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] YAM i AmiSSL
YAM wymaga AmiSSL v3.5, a wiadomo że MorphOS wyposażony jest standardowo w OpenSSL.
Czy da się zmusić jakoś YAM-a do skorzystania z OpenSSL, czy raczej muszę zainstalować AmiSSL?
[#2] Re: YAM i AmiSSL

@R-Tea, post #1

Myślę, że najlepiej poczekać troszkę, pomęczyć się z YAMem i doczekać się nowego über-mailera od Jacy.
[#3] Re: YAM i AmiSSL

@recedent, post #2

No właśnie chciałem się z YAM-em "pomęczyć", ale jak to zrobić? Muszę doinstalować AmiSSL, czy można jakoś wykorzystać zintegrowane OpenSSL?
[#4] Re: YAM i AmiSSL

@R-Tea, post #3

Pewnie można by, ale trzeba by poprawić trochę kodu. Tyle, że osoby obecnie zajmujące się Yamem sa zakochne w swoich dziwnych rozwiązaniach i sugestia podmiany jednej ich klasy na użycie systemowej o takich samych a nawet wiekszych możliwościach, ale nie stwarzającej problemów pod mosem, to był jeden wielki foch.... Z drugiej strony Yam ma źródła dostępne, można sobie pobrać, wprowadzić zmiany i przebuildować. Tak zrobiłem z tą klasą... Jakby byli chętni aktualizować takiego forka, to zawsze można pomyśleć o takim rozwoju...
[#5] Re: YAM i AmiSSL

@KaczusNG, post #4

Czyli pozostaje mi doinstalować AmiSSL?
[#6] Re: YAM i AmiSSL

@R-Tea, post #5

Ktokolwiek używa YAM-a pod MorphOS-3m, lub ewentualnie SimpleMail-a?
[#7] Re: YAM i AmiSSL

@R-Tea, post #6

Ja używam YAMa. A co?
[#8] Re: YAM i AmiSSL

@recedent, post #7

I jak masz z tym SSL-em? Działa ci na MOS-owym OpenSSL czy musiałem doinstalować AmiSSL?
[#9] Re: YAM i AmiSSL

@R-Tea, post #8

Doinstalowywałem.
[#10] Re: YAM i AmiSSL

@R-Tea, post #8

A sa jakieś biblioteki ssl pod mosa w miare aktualne jako dynamiczne biblioteki? Z tego co wiem, wszystkie inne programy natywne korzystaja z dolaczanym w trakcie kompilacji ssl-em. Natomiast Yama używam i doinstalowałem wersje z 68k pakietu Amissl
[#11] YAM czy SimpleMail?

@R-Tea, post #1

A tak z innej nieco beczki.
Od lat już, do poczty używam jedynie webmaila, to znaczy od czasu kiedy pojawił się Odyssey na MorphOS 1.4.5
Chciałbym spróbować wrócić do mailerów lokalnych.
Który program byście polecili bardziej na MorphOS, YAM czy SimpleMail? Który z nich jest dziś, waszym zdaniem, lepiej przystosowany do dzisiejszych standardów?
[#12] Re: YAM czy SimpleMail?

@R-Tea, post #11

oba sa takie sobie, ja wole yama z racji ze od miliona lat uzywam i w nim archiwizuje poczte, wiec brak imapa az tak bardzo nie boli.
[#13] Re: YAM czy SimpleMail?

@R-Tea, post #11

Na Ami korzystam z SimpleM , ma wszystko co potrzeba na obecne czasy ;)
[#14] Re: YAM czy SimpleMail?

@mikecios, post #13

Ja korzystam z Yama, ale ostatnio nie chce mi obsługiwać dwóch różnych kont na gmail.
[#15] Re: YAM czy SimpleMail?

@Pero, post #14

No, ja akurat nie używam gmaila. Nie mam nawet konta na fb, więc nie powinno być problemu z YAM-em.
A który z nich jest bardziej konfigurowalny?
[#16] Re: YAM czy SimpleMail?

@R-Tea, post #11

SimpleMail ma jakieś podstawy IMAP (ale ponoć trudno to skonfigurować tak, żeby działało) i pokazywania maili napisanych w html, ale osobiście już trzecią dekadę korzystam z YAMa. Chociaż jeśli pojawi się na MorphOSa nowoczesny mailer ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami (czy Jaca to czyta?) to nie będę po nim jakoś szczególnie płakał.
[#17] Re: YAM czy SimpleMail?

@recedent, post #16

Chociaż jeśli pojawi się na MorphOSa nowoczesny mailer ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami (czy Jaca to czyta?) to nie będę po nim jakoś szczególnie płakał.
Po Jacy? Czy po MorphOS-ie?
[#18] Re: YAM czy SimpleMail?

@Krashan, post #17

Na razie płaczemy tylko po Tobie
[#19] Re: YAM czy SimpleMail?

@Krashan, post #17

już trzecią dekadę korzystam z YAMa. Chociaż jeśli pojawi się na MorphOSa nowoczesny mailer ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami (czy Jaca to czyta?) to nie będę po nim jakoś szczególnie płakał.


Tak, właśnie. Za po Jacy i po MorphOSie. wariat?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem