kategoria: MorphOS 3.x
[#1] IFF DEEP filetype
Skanowałem sobie ostatnio dokumenty i z ciekawości zapisałem jako IFF DEEP. Scandal automatycznie dodał rozszerzenie .deep, które zmieniłem następnie na .iff
Ambient nie przypisał z marszu dedykowanej ikanki, a jedynie domyślne szaro-niebiesko-czerwone cuś.
W sys:Prefs/Presets/Deficons/image mam ikonkę iff, ale dziad jej nie wykorzystał. Coś w ustawieniach mam zrobić?
[#2] Re: IFF DEEP filetype

@R-Tea, post #1

z tego co pamietam to ambient rozpoznaje deepy jako tvpaint palette to tam zmien
[#3] Re: IFF DEEP filetype

@michal_zukowski, post #2

Mógłbyś nieco rozwinąć swoją myśl?
[#4] Re: IFF DEEP filetype

@R-Tea, post #3

w prefsach mime ambienta wyszukaj tvpain i podmien ikonki
[#5] Re: IFF DEEP filetype

@michal_zukowski, post #4

Znalazłem.
Metodą d&d wrzuciłem tam ikonkę, odpaliłem system od nowa, a w okienkach ambienta IFF-y nadal mają niebiesko-czerwone "cuś".
[#6] Re: IFF DEEP filetype

@R-Tea, post #5

Coś jeszcze powinienam zrobić oprócz wrzucenia tam ikonki?
[#7] Re: IFF DEEP filetype

@R-Tea, post #6

Ja w system:prefs/presets/deficons/image wrzuciłem wszystkie ikonki jakie chciałem, aby wyświetlały się ikonki pod odpowiednim typem - nazwa taka jak typ pliku. W ustawieniach ambienta / mime wybrałem sobie odpowiednią. Wystarczy nacisnąć ikonkę i ten katalog w prefs otwiera się i wybieramy odpowiednią ikonkę. U mnie to działa.
Wydaje mi się, że dobrze aby wzory ikon były w prefsach. Jeśli nie zadziała, to trzeba sprwdzić pod jakim typem otwiera się ten plik - może pod innym

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 16:00:06 przez AS
[#8] Re: IFF DEEP filetype

@AS, post #7

Postaram się objaśnic obrazkiem jak to u mnie wygląda. Może dojdziemy w ten sposób co jest nie tak.
http://ramdisk.net.pl/t/mime.jpg
[wyróżniony] [#9] Re: IFF DEEP filetype

@R-Tea, post #8

tvpaint palette - tam zmien
[#10] Re: IFF DEEP filetype

@R-Tea, post #8

Podpatrz np. Dopusem jaki to jest plik. W nagłówku pliku zobaczysz w jakim formacie jest zapisany. Wtedy będzie wiadomo pod co podpiąć ikonę.

Rzokol: a gdzie w Mime masz TVPaint palette?



Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 20:47:12 przez AS
[#11] Re: IFF DEEP filetype

@AS, post #10

w application, na dole jest wyszukiwarka
[#12] Re: IFF DEEP filetype

@michal_zukowski, post #11

To wyświetla plik graficzny z działu application? Hmmm, myślałem, że powinno być w image.
Znalazłem w application. Dzięki.
[#13] Re: IFF DEEP filetype

@michal_zukowski, post #9

@michal_zukowski
OK działa już. Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem