[#1] Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela
[#2] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #1

No cóż. Czy to czasem nie ty jesteś orędownikiem zmiany architektury MOS'a na Intela?
[#3] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@*y, post #2

Na x64, to akurat architektura od AMD :). Poza tym jestem raczej orędownikiem zmiany na coś szybszego niż mam, chociaż ostatnio trochę siedzę na 68000, 68040 i 68080 i jak na razie bawienie się systemem na klasykach jest straaaasznie irytujące przez ich powolność. Gierki spoko, klik na ikonke i wszystko dziala względnie ok, ale system .... tragedia - i to nawet na amigach z kartą graficzną :) .

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 23:25:34 przez michal_zukowski
[#4] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #3

Heretyk ! a tak serio, jak czasem siadam przy win10 nałożonym na win7/8 to krew mnie zalewa bo to jest wolne a nie Ami 68k i to bez grafy ;)
[#5] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #3

straaaasznie irytujące przez ich powolność.


widze na nastepnego kandydata na wampira. ;)
[#6] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@wawrzon, post #5

Ale ja mam Wampira, akurat w nim wkurzam się bardziej na ogólną wiechliwość i na to, że jest oparty o procesor Intel :)
[#7] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@mikecios, post #4

To kup sobie dysk SSD np. Samsunga. Od razu komputer z tym Windows 10 dostanie drugie życie.
[#8] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #6

Może jakiś artykuł z testem pt. moje boje z vampirem?
[#9] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #6

na to, że jest oparty o procesor Intel


Intel podstemplował - ale to wciąż jest FPGA Altery a nie "procesor Intel".

Załóżmy, że Samsung kupuje Xilinxa (były kiedyś takie spekulacje), znaczy że wszystko co zaimplementowane w tych FPGA z automatu staje się "procesorem Samsunga" ? Nawet jeśli to stare dobre 6502 (takie sobie hula u mnie na jednej z płytek ze Spartanem 3) ?
[#10] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #3

x86_64 czy x86 nie jest architektura AMD a jedynie rozszerzeniem specyfikacji ISA x86 Intela wyspecyfikowanym przez AMD. Jednym z podstawowych zalozen x86 jest jego wsteczna kompatybilnosc. Nie mozna jej osiagnac przez stworzenie nowej architektury.
[#11] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@michal_zukowski, post #6

Wiechliwosc FPGA jest w wiekszosci spowodowana (na modelach ktore mialem okazje testowac) wrostem temperatury w przypadku wielowatkowego transferu do DDR. Da sie to naprawic na wiele sposobow, ale to nie wina Intela/Altera a osoby piszacej wklad (kupujac w developer errata jest to wyraznie napisane). Kazdy uklad ma swoje waskie gardlo, zreszta Xilinx ma ten sam problem.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 11:23:03 przez sand
[#12] Re: Artykuł o PPC odnośnie ostatnich problemów Intela

@sand, post #11

Raczej chodziło mi o wiechliwość emulacji 68k. Jak sie coś uruchamia to nigdy nie wiadomo czy system nie pójdzie w diabły.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem