kategoria: Pegasos
[#1] Drukowanie pod MorphOS 3.10
Koledzy pomóżcie w temacie drukowania pod nową wersją systemu.
Używam HP LaserJet 1320. Pod poprzednią wersją co prawda nie mogłem ustawić jakości drukawania, czy innych rzeczy, ale dawałem radę drukować sobie z VPDFa (miałem ustawione w turboprintcie HPLaserJet 6 series. Teraz pojawiły się nowe, dodatkowe ustawienia drukarek w prefsach systemu, ale nie wiem jak to skonfigurować, żeby widziało moją drukarkę. W efekcie VPDF przestał drukować.

W tych systemowych preferencjach drukarki próbuję dodać nowy profil drukarki, ale nie jestem w stanie tego zrobić. Klikam "add" i nic się nie dzieje, nie pojawia na liście profili drukarek. W karcie "sterowniki" próbuję dodać jakiś plik PPD, który udało mi się wygooglować, wybieram go w requesterze, ale też nic się nie pojawia na liście. Jak to skonfigurować?

Gdzie wogóle znaleźć taki plik PPD dla drukarki, żebym mógł być za niego w 100% pewien, że jest właściwy? (Nie wiem, czy to co znalazłem jest dobre). Sorry, ale jestem zielony w temacie ustawień drukarki. Za wszelkie rady, albo opis krok po kroku jak to skonfigurować będę bardzo wdzięczny... Tym bardziej, że mam akurat trochę rzeczy do drukowania.
[#2] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@Adam_K, post #1

Myślę że tu znajdziesz
Są tam dwa linki do ppd.
Przetestuj oba
[#3] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@Norbert, post #2

Dzięki wielkie za szybka odpowiedź!

PS. Tyle, że niestety próbuję dodać te pliki ppd do listy sterowników i niestety tak samo się nie pojawiają... Czy ja muszę przegrać ten plik ppd w jakieś specjalne miejsce na dysku, żeby mógł być uzyty?

Czy może powinienem cos ustawić/wykasować z ustawień turboprint (printer)?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 21:52:56 przez Adam_K
[#4] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@Adam_K, post #3

Wpierw trzeba dodac sterownik. potem w opraciou o sterownik dodac profil. Podeslij plik ppd to zobacze co z nim nie tak. Ogolnie sterowniki linuxowe do drukarek postscritowych są popsute. Najlepiej wziac sterownik ppd do drukarki paczki z windowsa. Oczywiscie, możesz nadal drukowac z turboprinta. tu sie nic nie zmieniło.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 22:18:10 przez michal_zukowski
[#5] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #4

OK, dzięki. Już wysyłam.

A gdybym potrzebował póki co coś druknąć, tp co ustawić w VPDF, żeby wiedział, że ma się odwoływać do ustawień turboprinta?
[#6] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #4

A tak btw, to czemu prefsy drukowania są rozbite teraz na dwa programy?
[#7] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@Adam_K, post #5

Wyłaczyc postcript.
[#8] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #7

Witam.

Ja też mam problem. Wprawdzie w VPDF na swojej drukarce (xerox phaser 3260V_DNI) mogę drukować korzystając z ustawienia w Turboprint z HP_Laserjet6series. I z innych programów z niego korzystającego.
Jak już wcześniej pisałem w Calimero oraz Scriba działa bez problemów.

Jednak ostatnio zaczęły mi wyskakiwać po aktualizacji takie dziwne okna:



oraz takie:



Co zrobić aby ich się pozbyć? Pojawiają się zaraz po uruchomieniu systemu.

Dodatkowa sprawa w sprawie druku w OWB.

Gdy w OWP klikam Print wyskakuje okno:


Gdy wcisnę przycisk Printer Preferences to wskakuje okno konfiguracyjne Turboprinta. Jednak po co to jest, skoro i tak nie działa?

Po co w takim razie jest to PS Level?

I co wpisać w miejsce Output, aby się dało coś tu wydrukować korzystając z Turboprinta?
[#9] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@michal_zukowski, post #7

Dzięki. Będę upierdliwy a udało Ci się może zerknąć w te pliki PPD? (ten mail z ppa na onecie ciągle aktywny?)
[#10] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.10

@Adam_K, post #5

Oba ppd są nieprawidłowe. Musisz zaiinstalować drukarke pod windowsem i oblookać gdzie trzymanę są pliki ppd. Te powinny pasować. Jak w pliku jest linijka z cupsFilter to znaczy ze jest zly.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 23:15:36 przez michal_zukowski
[#11] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.13

@R-Tea, post #6

Odgrzebałem ten stary temat, bo szukałem odpowiedzi na to samo pytanie...
Mam skonfigurowaną drukarkę Epson XP322 w ustawieniach "Drukarki" ale niestety nie udaje się jej skonfigurować w Turboprincie. Z tego co widzę, to większość programów z opcją wydruku odwołuje się do Turboprinta. Czy mogę jakoś przypisać w systemie urządzenie drukarki, żeby korzystało z programu "Drukarki" a nie z Turboprinta? Póki co mogę drukować tylko z VPDF bo nic innego nie korzysta z nowego systemu druku?
[#12] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.13

@Bohun, post #11

Odkopuję ten temat bo może pytanie zostało niezauważone a wydaje mi się, że jest dosyć istotne z punktu widzenia użytkownika. Czy istnieje jakiś fortel, by Turboprint przekierowywał wydruk do nowego systemu druku? Jeśli nie to może warto byłoby stworzyć taki "sterownik" i zamieścić w wersji 3.14 systemu?



Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 10:24:25 przez Bohun
[#13] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.13

@Bohun, post #12

Pracuję nad tym, może będzie w MorphOSie 3.14. To ostatnie wymaganie z bounty na system wydruków.
[#14] Re: Drukowanie pod MorphOS 3.13

@michal_zukowski, post #13

Super! Dziękuję za odpowiedź.
Swoją drogą to dla OS4 przydałoby się takie Bounty...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem