[#1] Pegasos padł!!!
Piszę z bardzo ciężkim sercem. Dioda zasilania się świeci, wiatrak procesora się kręci i to by było na tyle. Hyperterminal z PieCa kompletnie nic nie wypluwa ( z RAMem i bez, z procesorem i bez, z dyskiem i bez, itd.).
Na razie pytanie do znających się. Powiedzmy, że padła karta procesorowa, a płyta główna nie. Czy bez włożonej tej karty powinny być jakieś komunikaty z Hyperterminala?
[#2] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #1

Gdy jeszcze dzialal pegaz to na tym kabelku i ustawieniach dla hyperterminala to pecet dostawał logi ?
[#3] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #1

Masz rację - nie znam się. Ale bym najpierw zaczął od zasilacza.i zmierzył czy podaje prąd jak należy.
[#4] Re: Pegasos padł!!!

@Norbert, post #2

Oczywiście.
[#5] Re: Pegasos padł!!!

@groovebox, post #3

Hmm. To jest jakiś pomysł.
Czarny - zero, żółty - 12V, czerwony - 5V, zielony do resetu? Dobrze pamiętam?
[#6] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #5

Zielony to samo co czarny.. prąd jest w porządku. Ale czekaj...
[#7] Re: Pegasos padł!!!

@groovebox, post #6

No nic sensownego.
[#8] Re: Pegasos padł!!!

@groovebox, post #7

Może "slynne" kondensatory wymienić? Na płycie głównej.
Jeszcze taki watek znalazłem. Na końcu gość napisał, że padł procesor.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 00:02:25 przez SuperBuster
[#9] Re: Pegasos padł!!!

@SuperBuster, post #8

Nikt nie ma więcej pomysłów?
[#10] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #9

Wyślij do bPlanu, jeśli zależy Ci na naprawie. Inaczej lepiej wymienić na np. mini.
[#11] Re: Pegasos padł!!!

@Jacek Piszczek, post #10

Kolega używa chyba 2 systemów to tylko SAM460, ewentualnie X5000.
[#12] Re: Pegasos padł!!!

@Jacek Piszczek, post #10

Z calego serca nie polecam. Jak padl moj Pegasos to wlasnie tam wyslalem. Bardzo niemili ludzie z wygorowanym ego. Jak po 5 tygodniach od momentu gdy dostali mojego popsutego Pegasosa, ktory padl na pstryk palca sam z siebie napisalem e-mail czy juz cos wiadomo w mojej sprawie to odpisali w chamski sposob, ze mam ich nie popedzac. Czekalem jeszcze miesiac i po w sumie 9 tygodniach czekania odpisali: "Niestety nie jestesmy w stanie naprawic bo nie mamy zapasowych czesci do naprawy i prosze wyslac 40 euro za test/diagnostic i 19 euro za przesylke zwrotna z DHLa jesli chce dostac z powrotem moj nienaprawiony sprzet".

Kitech: jesli padlo ci to co mi, czyli "NorthBridge" co jest bardzo prawdopodobne to mozesz sprzet wyrzucic na smietnik bo nawet producent ci tego nie naprawi. Mi jak diagnozowali sprzet to napisali, ze nie maja "NorthBridge" na stanie i moga zamowic, ale najmniej 24 sztuki za 2000 euro. Bylem zakochany w swoim Pegasosie, czulem klimat i dobrze sie bawilem na tym sprzecie. Po tej porazce i 800 euro w plecy za Pegasosa kupilem sobie Maca Mini i to byl wlasnie moj koniec z tym systemem. Kompletnie nie czulem MorphOSa na tym sprzecie.


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 19:48:00 przez sordan
[#13] Re: Pegasos padł!!!

@sordan, post #12

kupilem sobie Maca Mini i to byl wlasnie moj koniec z tym systemem. Kompletnie nie czulem MorphOSa na tym sprzecie.


Ale wiesz, że MorphOS obsługuje znacznie więcej komputerów niż jeden Mac Mini? Jest ich w sumie chyba kilkadziesiąt. Pewien jesteś, że nie znajdziesz nic, na czym byś MorphOSa poczuł?
[#14] Re: Pegasos padł!!!

@recedent, post #13

Jabłko zapewne jakie by nie było - odpada i tyle, niestety.
[#15] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #1

Nie znam się ;) ale może to karta graficzna? Próbowałeś z inną kartą?
[#16] Re: Pegasos padł!!!

@sordan, post #12

Mam podobnie. Na makach jest słabo z klimatem.
[#17] Re: Pegasos padł!!!

@sordan, post #12

Masz na myśli mostek Marvel? Można kupić od chińczyka w detalu. Kolega kupił 3. Ktoś mu tam przelutował ale oczywiście nic nie wyszło z tego. Spec sprawdzał palcem czy się grzeje... Twierdząc, że nie ma schematu, a przecież jest w sieci schemat Pegasos II.
[#18] Re: Pegasos padł!!!

@KM, post #11

Trafiłeś w 10! Rozważam taką opcję.
1. X5000: droooooooooooooooooga!!
2. SAM460: nie produkowana, brak CDromu.
I tak źle i tak niedobrze. :(
[#19] Re: Pegasos padł!!!

@sordan, post #12

Mój Peg był wcześniej dwa razy w b-planie i mam identyczne odczucia. Na pewno się do nich nie zwrócę!
[#20] Re: Pegasos padł!!!

@grxmrx, post #15

Może i karta. Ale gdzieś wyczytałem na PPA, że bez grafiki tym bardziej powinny być komunikaty z połączenia przez serial.
[#21] Re: Pegasos padł!!!

@ede, post #17

Możesz podać linka do schematu?
[#22] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #21

[#23] Re: Pegasos padł!!!

@ede, post #22

potrzebna jest płyta i moduł cpu. Może być bez grafiki i pamięci. Terminal wystartuje i będzie debug słać..
[#24] Re: Pegasos padł!!!

@ede, post #22

Wielkie dzięki!
[#25] Re: Pegasos padł!!!

@MaaG^dA, post #23

Czyli zasadne było moje pytanie w pierwszym poście? Jeśli padła karta procesorowa, to hyperterminal nic nie wypluje?
[#26] Re: Pegasos padł!!!

@Kitech, post #25

Jeśli padła karta procesorowa, to hyperterminal nic nie wypluje?

Tak było w przypadku gościa z linku, który podałem. Kilka śmieci w momencie podłączania kabla i potem nic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem