kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS
Jakie aplikacje webowe działąją prawidłowo w systemie MorphOS ?
A które nie działają wcale lub częściowo na najnowszych przeglądarkach www i wcześniejszych wersjach. Dajcie adresy www i krótki opis tej aplikacji webowej.
[#2] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@rgrg2, post #1

Ale co konkretnie Cię interesuje? Bo webowych aplikacji jest tona. Od drednotów w stylu Google Docs (działa pod najnowszym Odyssey), czy TinkerCad (działa tylko w trybie 2D, 3D wymaga WebGL) po pchełki w stylu Method Draw (edytor SVG, działa). Niestety Pixlr (a także większość innych edytorów grafiki rastrowej) nie działa (wymaga flasha)
[#3] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@rgrg2, post #1

W Amigazynie Adam Zalepa co numer opisuje i testuje pod Odyssey kilka różnych aplikacji webowych.

Aha, jest przecież Folio, prosty procesor tekstu, dedykowany specjalnie dla Odyssey.


Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 11:07:17 przez R-Tea
[#4] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@recedent, post #2

Wiadomo, że aplikacji webowych jest bardzo wiele.
Interesujące jest co konkretnie działa na takiej amidze.
Do jakich zastosowań webowych można użyć MorphOS,
a jakie aplikacje działają tylko na pc z firefox/chrome czy power mac itp.

Każdy używa pc do czegoś tam, to niech spróbuje użyć amigowych przeglądarek do pracy przy każdej okazji i napisze o swoim doświadczeniu w tym zakresie.

Piszcie dużo o róznych rzeczach w tym zakresie, jak sklepy internetowe, poczta online, prowadzenie webinarów, video rozmowy, komunikatory, systemy do marketingu internetowego, wirtualne dyski, programy graficzne i projektowe online, systemy wspierające zarządzanie firmą w różnym zakresie np. jak księgowość, logistyka i wiele innych.

Jeśli piszesz, że coś działa w określony sposób na MorphOS to zawsze dodaj informacje na jakiej konkretnie wersji systemu i przeglądarce było to testowane.
To jest istotne, żeby zbierać informacje o użyteczności tego systemu dla każdego zainteresowanego tym systemem.
[#5] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@rgrg2, post #4

Z własnego doświadczenia napiszę:
-sklepy internetowe: działa tego tyle, że nie sposób wymianić...
- poczta online: doskonale działa webmail o nazwie Roundcube, jeśli ktoś (tak jak ja) nie lubi onetów, interii itp. gimajlów.
Oprócz tego praktycznie tylko na MorphOS wchodzę na swoje konto w Banku Pocztowym. Przelewy za zakupy on-line, za rachunki, doładowywanie komórki, itp. Wszystko działa. Parę lat temu był to Alior i też śmigało, a jeszcze wcześniej mBank i też działało. W tej kwestii Odyssey z MorphOS-a mnie nigdy nie zawiódł.
[#6] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@R-Tea, post #5

Aczkolwiek żeby zalogować się do biura obsługi klienta w Multimedia.pl trzeba spoofować jako coś innego niż domyślne ustawienia przeglądarki (wtedy puszcza).
[#7] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@recedent, post #6

>w Multimedia.pl trzeba spoofować jako coś innego niż domyślne ustawienia przeglądarki
To skrót myślowy, nie wiem dokładnie w czym rzecz.
Czy chodzi o ustawienia user agent czy coś innego, proszę tak pisać, żeby każdy mógł to zrozumieć.

Ja nie mam żadnej Amigi obecnie, ale chce mieć sprzęt z AmigaOS 4, MorphOS i nie tylko to.
Mam bardzo skromne finanse, sprzęt do AmigaOS 4 chciałem kupić 10 lat temu, ale nie było kasy u mnie na to.
Dlatego chcę żeby użytkownicy AmigaOS 4.x i MorphOS pisali jak u nich działa coś, bo ja nie mam w tej chwili na czym testować.
Webowych rozwiązań, aplikacji jest tak wiele, że jeden człowiek to za mało do testowania wszystkiego.
Informacje od użytkowników może będą zachętą dla zainteresowanych AmigaOS.
Też programiści przeglądarek internetowych dla Amigi potrzebują informacji co jeszcze nie działa należycie dobrze i wymaga dopracowania.
A kupować AmigaOS 4.x do uruchomienia na WinUae w WinXP na razie mi się nie chce.


Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 14:53:36 przez rgrg2
[#8] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@rgrg2, post #7

W ustawieniach przeglądarki Odyssey można wybrać za jaką przeglądarkę ma się podawać (czyli jakiego user-agenta wysłać stronie). To jeden z takich przypadków. Zdarzają się też np. kapryśne filmy na YouTube które najprościej obejrzeć np. podając się za iPada.
[#9] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@recedent, post #8

W Odyssey przydałby się przełącznik do user-agent i możliwość dodawania rozszerzeń, dodatków i pluginów jak w FireFox.
[#10] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@rgrg2, post #9

A co jest niewygodnego w obecnej formie przełączania user-agenta z górnego menu?
Pluginy i user-scripty (typu Greasemonkey) też są obsługiwane.
[#11] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w MorphOS

@rgrg2, post #9

@ rgrg2
No, i jest taki przełącznik.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem