[#1] Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?
Jak w temacie, chciałbym mieć chociaż w translatorze google te znaki. Tymczasem z altem tylko polskie mi się ukazują. Także prośba z mojej strony jak ktoś wie co można z tym zrobić to proszę uprzejmie o podpowiedź.
[#2] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #1

A co Ci się pokazuje jak włączysz na górnej belce moduł "Key input?"

[#3] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@recedent, post #2

American (internal) i Polish tylko do wyboru. Można zmienić mapę klawiatury na Norwegian w keyboard settings w tym menu, ale flagi nie norskiej nie ma. W Preferencjach Locale mam preferowany język Norsk jedynie. Działa niby ale nie do końca ;). Robiłem aktualizację z 2.7. Tak się złożyło, że Mac mini z MorphOS to mój jedyny komp na tym końcu świata :)
[wyróżniony] [#4] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #3

A po zapisaniu dałeś reset? Bo tam lojalnie uprzedza, że może zadziałać dopiero po restarcie.
[#5] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@recedent, post #4

Reset był, nie pomogło ale sprawdzę jeszcze.
[#6] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #5

No i jest Ok. Dzięki :)
[#7] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #6

Jeg er glad for at det virket :)
[#8] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@recedent, post #7

.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 12:59:07 przez SuperBuster
[#9] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@recedent, post #7

Jeg er glad for at det virket :)


Ech te jezyki germanskie. Zrozumialem zdanie bez tlumaczenia :)
[#10] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@recedent, post #7

Min lykke varte kort. Alt som er bra ender raskt :]

Coś porobiło się u mnie z key input, tak że mam teraz tylko jedną flagę w menu (American Internal) i nie idzie odzyskać, co bym nie robił. A na belce Ambienta zawsze ikona od Virtual Keyboard. Hmm... A jak u Ciebie wygląda zawartość pliku ENVARC:sys/keyboard.conf ?

U mnie tak:
KEYBOARD="usa1" RepDelayS=0 RepDelayM=200000 RepSpeedS=0 RepSpeedM=10000

I co bym nie robił czy to w Locale czy w Key input nie wiele się zmienia tzn. jedynie "usa1" na inne, ale flagi i nowej pozycji w menu brak, na belce tylko Virtual Keyboard. Restarty, dodawanie linijek w keyboard.conf oczywiście były, kasowanie tego pliku też.
Jedyne co przychodzi mi jeszcze do głowy, to skasować mui/MPREFS.prefs, no ale nie chciałbym tego zrobić. Jakieś pomysły?
[#11] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #10

Jest poprawa, trochę zakręcona konfiguracja tego Key Input jest. Przy okzji Norska mapa klawiatury nie bardzo się do użytku nadaje - bo na ':' i inne znaki wchodzi to ich przekreślone 'o', także co chwilę trzeba zmieniać mapę.
Szkoda, że nie można mieć w menu Key input więcej pozycji.

I taka ciekawostka, ciekawa translacja :)





Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 03:01:28 przez ede
[#12] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #11

A jaką masz fizyczna klawiaturę? Norweska czy angielska. Jeśli tą drugą, to dlatego masz zamieszanie z ":"
Mogę spróbować tak dopasować obłożenie klawiatury tak abyś np.norweskie znaki osiągał poprzez naciśnięcie znaku z ALT.
Napisz jak chciałbyś mieć to zrealizowane.
[#13] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@Norbert, post #12

Mam angielską. Hmm... bajkowo by było jakby na polskim keymap z prawym ALT były polskie znaki a z lewym ALT norweskie. Da się tak?

Ps. Albo odwrotnie tzn. na norweskim keymap.



Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 12:19:34 przez ede
[#14] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #13

To jest do zrobienia, ale nie zadziała z laptopami z klawiatura ADB. Tam jest tylko aktywny jeden alt.
Czyli Æ pod e , Ø pod o, Å pod a.
[#15] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@Norbert, post #14

Aktualnie używam tylko mini mac z klawiaturą bluetouch na usb, także ADB nie jest problemem dla mnie, no ale dobrze wiedzieć. Widziałem dziś norweską klawiaturę, faktycznie pod ':' jest norweski znak specjalny.

Odpaliłem Keystroke, załadowałem do Flowstudio 'MOSSYS:Fonts/_codepages/8859-2.TXT', na początek i podziwiam sobie. Nie widzę w codepage informacji, że np. znak z ogonkiem jest wywoływany z ALT-em, czy to lewym czy prawym. Co poza tym plikiem trzeba dłubać?
:)
[#16] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@ede, post #15

Trochę się rozpędzilem. :)
Ostatnio walczyłem z polskimi i niemieckimi znakami na jednej klawiaturze i to było do wykonania, bo oba zestawy dostepne są w tej samej stronie kodowej.
Z norweskimi znakami nie pójdzie tak łatwo.
[#17] Re: Jak uzyskać norweskie znaki specjalne?

@Norbert, post #16

Mhmm :). KeyMorpher do tego używałeś, czy jakieś inne narzędzie jeszcze jest?



Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 16:12:12 przez ede
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem