[#1] Android i przesyłanie plików (MTP)
Hmm... Xiaomi nie lubi MorphOS albo na odwrót? Działa mi tylko w trybie przesyłania zdjęć (PTP). Przesyłanie plików jedynie do galerii pod Androida trochę niewygodne jest. Znacznie lepiej byłoby eksplorować z poziomu MorphOS. Jednak gdy na urządzeniu z Androidem wybiorę tryb "Przesyłanie plików (MTP)" Poseidon pisze - No class seems responsible (yet!)

Jaka może być przyczyna?
[#2] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@ede, post #1

Postaw na Androidzie lub Morphosie serwer ftp i przesyłaj pliki z dowolne miejsce
[#3] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@ede, post #1

Hmm nie używam MorphOSa, ale przesyłanie plików po kablu USB ze smartfona, zwłaszcza wybieranie zdjęć działa zazwyczaj bardzo kiepsko. Prawdopodobnie to nawet nie jest wina MorphOSa, tylko jest to wada albo nakładek albo sterowników dla danego smartfonu, ewentualnie czegoś innego.

Nie wiem czy Twój smartfon obsługuje karty pamięci albo choćby OTG, ale zazwyczaj łatwiej jest przerzucać kartami pamięci(nie próbowałem na MorphOSie).
[#4] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@ede, post #1

Pod Linuxem też jest dosyć kiepsko (mam Sony Xperia XA, a OS to OpenSuse Tumbleweed). Właściwie zostają jedynie windowsy.
[#5] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@ede, post #1

Jakieś słabe te smyrfony, mam dość starego i słabego jy-f1, ale działa normalnie jako mass storage.
[#6] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@Korni, post #5

To wina systemu Android.
Starsze wersje umożliwiały obsługę massstorage, teraz to ograniczają jak tylko mogą.
Posiadając roota można to "naprawić".
[#7] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@ede, post #1

Jeśli masz Morphosa i telefon w jednej sieci, to zainstaluj na Androidzie to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransfer i powinno działać w przeglądarce.
[#8] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@Norbert, post #6

To wina systemu Android.


Dokładnie, miałem jeszcze niedawno Androida w wersji 4 i wszystko ładnie przerzucałem po kablu USB do MOSa i Amiga OSa (3.9).
Jakie było moje zniesmaczenie, gdy po zmianie smartfona na nowszy okazało się, że nowszy Android ma wyciętą obsługę kart pamięci w trybie MassStorage

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 01:31:49 przez BULI
[#9] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@BULI, post #8

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na razie zdobyłem adapter USB OTG i śmiga z pendrive, klawiatura i mysz też :)
[#10] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@BULI, post #8

wszytsko zalezy od androida i tego co producent z tym zrobil.
[#11] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@Valwit, post #10

Tak, od ver 5 Androida, Google odgórnie wycięło obsługę massstorage
[#12] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@BULI, post #11

Łi tam. Ja mam jakiegoś hińczyka na Andku 6 i bez problemu można wybrać opcję mass storage. I tak, przetestowałem - działa z MorphOSem. Co prawda nie ma dostępu do karty pamięci (tylko do wewnętrznej) ale zawsze.
[#13] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@recedent, post #12

A w jakim trybie jesteś skonfigurowany (USB) od strony Antka?
[#14] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@BULI, post #13

"Nośnik USB".
[#15] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@recedent, post #12

Ja mam 6.0.1 MMB29M.
[#16] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@wali7, post #4

Dziwne, u mnie działa pod Ubuntu.
[#17] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@ede, post #15

I nie ma opcji "mass storage" albo czegoś w ten deseń do wyboru na liście, która wyświetla się po podłączeniu telefonu do komputera?
[#18] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@QkiZ, post #16

Na OpenSuse Leap działało względnie dobrze, ale ostatnio zmieniłem sobie z Leap na Tubleweed i jest kicha. Jądro w tej samej wersji, teoretycznie wszystko jest bardzo podobnie (tyle że rolling release)... ale działać nie chce (za to Tumbleweed lepiej współpracuje z VMWare, nie trzeba robić ręcznej rzeźby w plikach instalacyjnych... dlatego między innymi wolę ten release). Ale to nie problem, odpalam sobie maszynę wirtualną z windowsem i po 20 sekundach mam dostęp do telefonu (szybko się odpala, bo mam wszystko na SSD).
W sumie nie narzekam :) Sygnalizuję tylko, że problem wynika z jakiś nowych zmian w niektórych wersjach Androida, i pod systemami niebędącymi Windowsami, jest większe ryzyko wystąpienia problemów.
[#19] Re: Android i przesyłanie plików (MTP)

@recedent, post #17

Po podłączeniu smartfona dymyślny tryb to ładowanie. Po wybraniu na antku trybu przesyłanie plików (MTP), wygląda to tak:



Po wybraniu na antku trybu przesyłania zdjęć (PTP), Posejdon gada: "It's bound to ptp.class"
Wtedy można eksplorawać ale tylko w galerii zdjęć.

Hmm... może na antku coś trzeba ustawić.




Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 17:36:46 przez ede
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem