[#1] Facebook i Odyssey Web Browser
Jak najlepiej skofigurować OWB pod Facebook? Zauwżyłem, że trzeba ustawić spoofing na przykład na Safari bo inaczej zawsze odpala się w trybie mobile (m.facebook) ale w głównych ustawieniach. Spoofing w URL Settings nie działa, przynajmniej jeśli chodzi o facebook, więcej nie sprawdzałem. Czy Jit pomaga czy raczej przeszkadza w przypadku facebook-a? Na razie mam Jit ale scrolling jest fatalny ciężko poużywać. Da się coś z tym zrobić? Dlaczego tak jest?
[#2] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@ede, post #1

Pewnym lifehackiem dla "ciężkich" stron jest odpalenie OWB na osobnym ekranie (a jeszcze lepiej - w 16 bitach). Powinno trochę przyspieszyć.
[#3] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@recedent, post #2

A wiesz może co daje skrypt facebook.js? Przy okazji - jak odpalić bez JIT-a?
[#4] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@ede, post #3

Są osobne binarki dla OWB i OWB-JIT. Jak chcesz uruchomić z JITem to klikasz w "OWB-JIT". Jak chcesz uruchomić bez JIT, to klikasz w to drugie ("OWB").

Którą masz u siebie? Łatwo sprawdzić. Binarka z JIT jest o wiele większa (plik wykonywalny ma około 70 MB).
[#5] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@ede, post #1

Witamy w swiecie zwiększonego zapotrzebowania na prędkość procka. Weszliśmy w fazę, gdy 2GHz G5 to najniższy sensowny wybór do amigowego chodzenia po necie. Co do scrollingu to na AGP już tak raczej będzie, na PCIe będzie lepiej.

Co mozna poprawić na teraz: przeanalizować jakie fragmenty facebooka ostro zwalniają i wywalić je do blokowanych. U mnie na paru stronach jakieś durne reklamy ciągną 100% mocy procka przez JS, trzeba przysiąść i stworzyć amilistę blokowania.
[#6] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@recedent, post #4

Mam tą domyślnie zainstalowaną z MorphOS 3.11 - 17MB, czyli skompresowana bez JIT?

@Rzookol - tak czułem, że na G5 to może już być znośnie... ale na razie tylko mini mac pod ręką.
[#7] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@recedent, post #2

Nieco pomaga na osobnym ekranie w 16bit. Z JIT nie zauważyłem przyspieszenia. Szkoda, że URL Settings nie działa, to piczowina trochę jest, bo jak się ustawi default w Settings Network na Safari
to z kolei YouTube kręćka dostaje, robi sobie Reload sam co chwilę. I trzeba klikać a tu, a tam...
Jutro sprawdzę jak ING z JIT sobie radzi bo bez tragedia jest 100%.
No chyba że to jakiś *.js niepotrzebny, ale nie wiem jak to wyczaić.

Ps. Webinspector? jakieś pomiary czasu wykonania skryptów robi, coś jakby widziałem kiedyś.



Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 23:31:58 przez ede
[#8] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@ede, post #7

Nieco pomaga na osobnym ekranie w 16bit.


16bit może spowolnić wczytywanie grafik- trzeba przeliczyć/wyrenderować grafiki w ograniczonej palecie (16 bit) ok, racja
[#9] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@ede, post #3

co daje skrypt facebook.js?


pozwalał na odtwarzanie filmów w połączeniu z pluginem flashplayera ale to było dawno temu, od tamtej pory sporo na facebooku się pozmieniało i priorytetem są aplikacje mobilne
[#10] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@BULI, post #8

Teoretycznie tak, a w praktyce niezauważalne myślę. Z tym 16bit chodziło o poprawę scrolling-u, a nawet jak będzie się ładować 1 sek dłużej to mi nie wadzi.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [ Dzięki, ciekawiło mnie to. Czyli śmiało usuwam ten skrypt z OWB ;)
[#11] Re: Facebook i Odyssey Web Browser

@ede, post #10

Niby ujdzie jakoś facebook na Odyssey Web Browser, lekko nie jest, trzeba mieć cierpliwość i czas...

  • Fullscreen nic nie daje przy scrollingu bo powiększa obszar do scrollowania - lepiej sobie zabudować przestrzeń na górze ekranu 'quick linkami' ;)
  • 16bit ekran trochę jakby pomaga, JIT nieco też chyba przyspiesza ładowanie strony.
  • Czesem lepiej użyć "Pokaż wszysto w Messengerze" bo na Chatcie np. chowają się ikony po wklejeniu obrazka pod belkę OWB z network activity, no i szybciej to działa. Dodatkowo wkurzają "dymki pomocy, komunikaty" - nie można ich zamknąć.
  • Są problemy z odświeżaniem Chatu/Messengera, tzn. podczas pisania nie widać, że ktoś już komentuje nasz post, trzeba robić Reload całej strony.
  • Obowiązkowy spoofing na Safari 10.0.3 (Mac) i podanie adresu w postaci facebook.com
    inaczej wylądujemy w trybie mobile (m.facebook.com) a to to już w ogóle lipa jest.
  • Zabawę utrudnia nie działający Windows/URL Settings, przykładowo Youtube głupieje przy Safari 10.0.3 spoofing. Trzeba za każdym razem ręcznie ustawiać dla zakładki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem