[#1] HP Photosmart 5510 Drukowanie
Jest szansa aby ta drukarka zadziałała z pod MorphOS 3.11?

Po podłączeniu mam tak:



i tak:




Ghostscript 8.70 zainstalowany.





Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 18:37:41 przez ede
[#2] Re: HP Photosmart 5510 Drukowanie

@ede, post #1

Wygląda ze tak.
Dodatkowo masz jeszcze czytnik kart.
[#3] Re: HP Photosmart 5510 Drukowanie

@Norbert, post #2

Jeżeli chodzi o czytnik, zdaje się najprostsze rozwiązanie, to tymczasowo droga zamknięta - przekopałem wszystko, karty brak, butik we wiosce zamknięty.

Cel to wydruk z VPDF. Na razie nie powiodło się. Aczkolwiek nie jestem pewien jak prawidłowo skonfigurować i którędy - bo zdaje się możliwości jest kilka. Z tego co się orientuję i o ile dobrze zrozumiałem to możliwości są następujące:


  • Turboprint (Printer) + Ghostscript

  • Postscript Printer (Printers) + PPD

  • NetPrinter (mam router/hotspot na urządzeniu z Androidem, drukarka ma tylko WiFi)


Z tym że dwa ostatnie rozwiązania prawdopodobnie będą wymagać instalowania na Win/OSX. Win odpada - nie mam. OSX tylko PPC Tiger. Ewentualnie można by podejść do Postscript Printer, jeśli da się jakoś wyciągnąć plik PPD z instalki. Te z Linuxa są oszpecone Cups-em, nie nadają się.



Także na pierwszy ogień wypada Turboprint. I tu pytania:
Czy przeszkadza w drukowaniu równoczesne przypisanie do massstorage.class i printer.class?
Jaki powinien być wpisany Device w zakładce Printer w Printer Preferences - usb.device, printer.device?



Pytanie dotyczące Ghostscript:
Co powinno być wpisane w zakładce Postscript w Printer Preferences?


Domyślnie w MOS 3.11 jest tak:

Command Line:
Ghostscript:GS -sDEVICE=turboprint -q

Temp Dir.:
T:



Czy powinno być jak w ghostscript.readme?

Command Line:
GS:bin/gs -sDEVICE=tp24 -q

Temp Dir.:
ram:
[wyróżniony] [#4] Re: HP Photosmart 5510 Drukowanie

@ede, post #3

Device masz napisane w logu Poseidona : usbparallel.device unit 0

Pod Tigerem pójdzie jako drukarka sieciowa.
Jeśli system nie znajdzie IP drukarki, należy to skonfigurowac ręcznie.
Tak samo jak pod Mosem
[#5] Re: HP Photosmart 5510 Drukowanie

@Norbert, post #4

Dzięki :)

To jeszcze dwie niewiadome mam:
Poprawne ustawienie Ghostscript i wybór odpowiedniego sterownika z HP_DeskJet xxx.
[wyróżniony] [#6] Re: HP Photosmart 5510 Drukowanie

@ede, post #5


Drukarka śmiga :)

HP Photosmart 5510 na sterowniku HP_DeskJet1200 i usbparallel.device - CV z GoogleDocs na Odyssey Web Browser pod MorphOS - jak marzenie. Druk z VPDF i odznaczony czekmark PostScript.


Co do Ghostscript: Chyba nie bierze udziału w tym ustawieniu Turboprint.
Tak czy inaczej ustwienie domyślne dla Postscript nie ma szans zadziałać bo jest niepoprawna ścieżka do polecenia GS. Dodatkowo po instalacji Ghostscript 8.70 są inne przypisy. Także raczej powinno być tak jak w ghostscript.readme. Ewentualnie kwestia czy '-sDEVICE=turboprint', czy '-sDEVICE=tp24'. Może Rzookol już zmontował kolejną wersję Ghostscript i przenikła ta ścieżka do MorphOS 3.11.





Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 01:51:06 przez ede
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem