[#1] Kompresowanie plików MorphOS Executable
Otóż pytanie czym to się robi? Chciałbym skompresować OWB-JIT (65MB).
[wyróżniony] [#2] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #1

otoz tym:
https://www.sintonen.fi/lzmaloader/lzmaLoader.readme
[#3] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@michal_zukowski, post #2

Děkuji :)
[#4] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@michal_zukowski, post #2

No i pięknie: z 65MB zrobiło się 9.5MB - już odtwarzanego w tle MP3 podczas ładowania nie "podetnie" (o to mi chodziło) i zdaje się teraz OWB-JIT dużo szybciej się odpala. Także to taki skutek uboczny idei oszczędzania miejsca na dysku :)
[#5] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #4

Jaka jest idea w dzisiejszych czasach pakowania plików wykonywalnych ? Przed uruchomieniem plik i tak musi być rozpakowany do pamięci...

Dawniej - miejsce na dyskietce, wolny modem etc.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 08:25:52 przez zyga64
[#6] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@zyga64, post #5


Jaka jest idea w dzisiejszych czasach pakowania plików wykonywalnych ? Przed uruchomieniem plik i tak musi być rozpakowany do pamięci...


Szybkość, przynajmniej na hdd, a czasami nawet na ssd. W dobie mocnych procesorów szybsze jest wczytanie z dysku (powolna operacja) mniejszego, skompresowanego pliku i rozpakowywanie go przez cpu w pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 09:08:06 przez mschulz
[#7] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #4

Hmm, a jaki masz sprzęt? U mnie odwrotnie jest, właśnie dźwięk na ułamek sekundy przytnie jeśli wczytuje takie OWB skompresowane (tj. te co jest razem z MorphOSem), natomiast przy rozpakowanym OWB jest ok.
[#8] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@deez, post #7

Mac mini 1,5GHz. Mplayer 1.0 (18.04.2012) - Auto Synchronisation Factor = 30, Cache files - wyłączone. W MorphOS Preferences Cache także wyłączone. Zarówno przy ładowaniu OWB(17MB) jak i skompresowanego OWB-JIT(9.5MB) nie przycina. Testowane z mp3 320kbps i 128kbps. HD -Seagate ST9808211A - 80 GB - ATA.

Ps. Za bardzo z tym nie kombinowałem, raczej to standardowe ustawienia, jedynie kompresja OWB-JIT, bo zauważyłem, że przycina mp3, a przy zwykłym OWB z MorphOS było OK.
[#9] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@deez, post #7

A czym odtwarzasz MP3?
Jeśli ANR to coś mi się kojarzy, że ANR miał jakiś task 68k, o ile mnie pamięć nie myli. To jak Trance ma priorytet -99 a SFS ma 10, to chyba musi się ugiąć.



Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 21:01:06 przez ede
[#10] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #9

Najczęściej Jukebox, często też pliki to flac.
[#11] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #9

Ja muzyki słucham pod OSX, bo pod MorphOS już po 30 minutach bolą mnie uszy.
[#12] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

AHI rulez?!? :)
A czym słuchasz pod MorphOSem i jak masz ustawione w AHI? No i pod co jest komputer podłączony? (w sensie jakie kolumny, sprzęt?)
[#13] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@deez, post #12

JukeBox na dzień dobry szumi w tle, słychać na byle czym. Owszem u mnie też przycina niezależnie od ustawień (ma Tooltypes). Ustawiłem AHIUNIT=0, a w AHI dla Unit 0 najlepszy tryb jaki można - to samo - szumi. Po resecie też.

To już lepszy był Kaya player z MorphOS PowerUP. Nie mam słuchawek na podorędziu aby sprawdzić czy lepsza jest jakość z MPlayer czy z Kaya. Na byle czym - 2.1 subwoofer + satelity wydaje się tak samo.

Kaya powinna wrócić do dystrybucji MorphOS. Co prawda z poprawką na wczytywaniu playlist, bo zdaje się wiecha jak są spacje w nazwach.
[#14] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #13

JukeBox na dzień dobry szumi w tle, słychać na byle czym.


Jeżeli to prawda (muszę sprawdzić u siebie) to może warto oficjalnie zgłosić jako bug? W końcu to część systemu.
[#15] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@recedent, post #14

U mnie na Mini mac i MOS 3.11 działa tak jakby to nie był HiFi 16bit tylko zwykły pomimo ustawienia na HiFi - czyli jest szum biały w tle. Ustawiłem też Tooltype STREAMBUFFER na YES i jednak przerywa przy ładowaniu dużych plików z dysku do pamięci RAM. To też przydałoby się zgłosić bo trochę kiszka jak mp3 przerywa.
[#16] Re: Kompresowanie plików MorphOS Executable

@ede, post #15

Dziwne, na co dzień używam trybu 16bit++, bez "HiFi", ale zmieniłem teraz na HiFi++ i na obu nie słyszę różnicy, tj. nie słyszę w ogóle tego szumu białego w tle. Sprawdzałem na Jukebox i Mplayer. No chyba, że po zmianie w prefsach Audio trzeba reset robić?!?
A co do przerywania o którym wcześniej rozmawialiśmy, to faktycznie masz rację, pod MPlayerem nic nie tnie przy wczytywaniu np. OWB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem