kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook
[#1] Wyjście DVI w PowerBookuG4
Orientuje się ktoś czy obraz z PowerBookaG4 z najnowszym MorphOSem można w jakikolwiek sposób "rzucić" np. na monitor czy TV LCD? To PowerBookowe wyjście DVI jest jakoś obsługiwane pod MorphOSem czy na razie tak samo bezużyteczne jak było np. wyjście video w amigowej BVision3D? A może da się to zrobić jakimś dodatkowym sprzętem? Jakąś przystawką?
[#2] Re: Wyjście DVI w PowerBookuG4

@MDW, post #1

Zamykasz pokrywę i normalnie podłączasz pod monitor i masz rozdzielczości monitorowe. Jak dobrze pójdzie to w 3.12 będzie możliwość korzystania z 2 ekranów na raz czyli ekran powerbooka i ekran monitora (bajer, co nie? :) )
[#3] Re: Wyjście DVI w PowerBookuG4

@michal_zukowski, post #2

Uaaaaa... Serio? Byłem dosłownie na 100% przekonany, że dostanę negatywną odpowiedź. Miałem tylko nadzieję, że da się to zrobić jakąś przystawką czy coś...
To są baaardzo dobre wiadomości. Już dzisiaj można coś prezentować na dużym ekranie (cokolwiek nim będzie).

A co do tych dwóch ekranów w MOS 3.12 to jak to będzie? Klonowanie ekranu (to samo na jednym i drugim) czy dwa osobne ekrany (aktywne jednocześnie czy tam gdzie jest mysz)? A może będzie to traktowane jak jeden podwójnie szeroki ekran (gdy postawi się okno na środku takiego ekranu to będzie widoczne w połowie na jednym i w połowie na drugim monitorze)?

Dzięki za świetne wiadomości. OK
[#4] Re: Wyjście DVI w PowerBookuG4

@MDW, post #3

To działa już od dawna.
Na iBooku również
[#5] Re: Wyjście DVI w PowerBookuG4

@MDW, post #3

Dwa oddzielne ekrany. Nie wiem do końca jak to działa bo na moim powebooku 5.6 jakoś nie działa (jeszcze).
[#6] Re: Wyjście DVI w PowerBookuG4

@Norbert, post #4

To działa już od dawna.

Ech, to a ja tak długo żyłem w tej okropnej nieświadomości? Ale w ten sposób nieświadomy to ja chciałbym zawsze być. Gorzej byłoby w drugą stronę - jestem przekonany, że coś działa, a to nie działa.
[#7] Re: Wyjście DVI w PowerBookuG4

@MDW, post #3

A co do tych dwóch ekranów w MOS 3.12 to jak to będzie? Klonowanie ekranu (to samo na jednym i drugim)


Cóż... Właściwie to jeśli podłączę do mojego PowerMaca G5 dwa monitory (jeden do wyjścia ADC, a drugi po DVI) to już w tym momencie zadziała mi "klonowanie" ekranu. Choć - przyznaję, nie zawsze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem