[#1] [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor
Nie działa...
iBook G4 12' on działa, podłączam zewnętrzny ekran przez port VGA, on też działa, ale tylko pod OSX, pod MorphOSem nie chce działać... może ma ktoś jakieś pomysły?

Włączam iBooka, zamykam klapę, na monitorze pojawia się najpierw czarny potem szary ekran czyli OF wykrywa monitor. Później monitor przechodzi w "stand by" a na iBooku zapala się jabłuszko (włącza się wbudowany ekran) a na wbudowanym ekranie pojawiają się śmieci.
Za radą kolegi Korni podłączyłem się do iBooka z pomocą technologi pulpitu zdalnego, okazało się, że monitor został wykryty, obsługiwane rozdzielczości "zassane". Przy próbie zmiany rozdzielczości następuje zwis komputera, a gdy nawet udało się zmienić rozdzielczość, to nie zmieniło się nic... nie działa..

Zapomniałbym:
Problem sponsorowany przez Radeona 9200 32MB

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 19:29:17 przez Tomuś
[#2] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@Tomuś, post #1

Klapka nie ma być zamknięta do końca.
Ma być tylko przymknieta.
Działa to poprawnie na moim iBooku G4 14", a czy działa na 12", to nie wiem
[#3] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@Tomuś, post #1

Podobnież nad sprawą zewnętrznych ekranów/wieloekranowości Team miał się pochylić, ale czy taka funkcjonalność pojawi się już w 3.12?

[#4] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@recedent, post #3

... w sprzętach, które je supportują ...
[#5] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@michal_zukowski, post #4

iBooki akurat supportują... chyba, że się zaktualizowało OFa do wersji, która to wyłącza ;)
[#6] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@Jacek Piszczek, post #5

Ja nic nie aktualizowałem, a skoro na OSX działa to mniemam, że podkład "sprzętowo-OFowy" jest sprawny.
Tylko teraz jak zrobić żeby na MOS też działało?
[#7] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@Tomuś, post #1

3.12 zainstalowane, na świeżo... nadal nie działa
[#8] Re: [VGA] iBook G4 i zewnętrzny monitor

@Tomuś, post #7

Wiem że nie iBook, ale na PowerBooku A1139 z 3.12 poszło od "szczała" klonowanie obrazu, po prostu podłączyłem (przez oryginalny adapter DVI-DSUB) i działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem