kategoria: Pegasos II
[#1] Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?
Witam.
Jak w temacie. Kupiłem niedawno Pega z z 512MB RAM, a chcę rozbudować do 1GB. Wygrzebałem jakieś Samsungi, ale OF Pega ich nie widzi. Wiem, że lepiej aby była jedna kość. Wiem, że trzeba polować coś mniej więcej między DDR PC2100-PC3200. Nie wiem czy ECC, czy NO-ECC. Idealnie jakby posiadacze Pega II napisali jakie KONKRETNIE mają typy pamięci w Pegu.
Z góry dziękuję.
P.S.
Jak ktoś ma ewentualnie do odsprzedania, to zapraszam na priva.
[#2] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #1

W The Book Of Pegasos można wyczytać:

Crucial is a brand which is usually very recommended (DDR PC3200 - 400 MHz,guarantee for life) in 256, 512 or 1GB configurations. These modules are available from themanufacturer’s website http://www.crucial.com/eu (24h delivery) or via a several online stores(dabs.fr or grosbill.com for example).References (Pegasos / Generic) :CT440179 = CT3264Z40B (256 Mb)CT440180 = CT6464Z40B (512 Mb)CT440178 = CT12865Z40B (1Gb)
[#3] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #1

O ile dobrze pamiętam to jest jeszcze taka sztuczka, że jak Pegasos jest wybredny w stosunku do pamięci to można go odpalić w ogóle bez RAMu, tylko nie pamiętam na jak długo. Coś mu się wtedy przekonfigurowuje we łbie i "następną razą" jest już lepiej. Podobno.
[#4] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@waldiamiga, post #2

Owszem. Czytałem. Tego Cruciala CT12865Z40B nie znalazłem w sieci. Cóż trochę lat minęło.
[#5] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@recedent, post #3

Tak, można odpalić bez RAMu, aby OF się "wyczyścił", a potem się odpala z nowym RAMem. Z moimi Samsungami ta sztuczka nie działa.
[#6] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #5

U mnie siedzi SAMSUNG D400/1GSAM USM081027004, sprawuje się jak należy.
[#7] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #1

https://allegro.pl/oferta/uzywane-ddr-512mb-ge5123200b-geil-8504816810

Ja mialem takie w pegu 2
Pamietam jak dziś, jak go składałem :)
[#8] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #4

Mam w domu kilka kości 512 MB - konkretnie to dwie PC2700 (Buffalo i SuperElixir) i trzy Kingstony PC3200. Mam też kilka "jednogigówek", ale to są tzw. "high density" i nie wszystkie płyty z nimi współpracują. Na pewno chodzą na chipsetach od AMD i na pewno nie chodzą w PowerMacu. To wszystko może być Twoje za darmola na najbliższym Amigowisku.
[#9] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Risc, post #6

Google nic nie pokazuje na frazę"USM081027004". Na pewno takie jest oznaczenie tej pamięci?
[#10] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@QUAD, post #7

Miałe dwie kości po 512MB? Ja się boję takiego rozwiązanie. Podobno bywają wtedy kłopoty z linuksem. Wolę jedną kość 1GB. Ale GEIL, to może być dobry pomysł.
[#11] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #10

U mnie idealnie działał GoodRAM PC3200 1GB.
[#12] Re: Jaki RAM 1 GB do Pegasosa II?

@Kitech, post #10

ja miałem 2x512 te geile działały a widzę że na allegro też są identyczne 1GB, z linuksa nie korzystałem bo nie miałem potrzeby więc się nie wypowiem, ale mos śmigał aż miło i nie było żadnych problemów. Z tego co wiem to są to dobre pamięci ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 13:58:55 przez QUAD

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 13:59:20 przez QUAD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem