[#1] Problem z siecią w Pegasosie 2
Po włączeniu systemu wyskakuje okienko zatytułowane NetStack Log i pojawia się komunikat:
"[err ]: inetd[165dc898]: etbios -ssn/tcp: unkown service"

a jak wejdę do OWB to przy większości stron mam komunikat:

"Nie mogę otworzyć htps://www.ppa.pl/
Błąd 60: Peer certificate cannot be authenticated with given CA certificates"

Do tej pory było dobrze, zawiesił mi się system, później Pegasos nie chciał wstać, a jak wstał to pojawiły się powyższe komunikaty. Wie ktoś co może być przyczyną? I jak problem rozwiązać?
[#2] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #1

Przeleć profilaktycznie SFSdoctorem (zakładam, że partycję systemową masz w SFS).
[#3] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@Korni, post #2

Mam w SFS. Przeleciałem i nie pokazał błędu w strukturze dysku, ale przy odzysku plików nie widział dysku systemowego. Sformatowałem dysk, przegrałem co udało mi się odzyskać, ale pokazuje ten błąd. Przegram jeszcze wcześniejszą wersję, zaktualizuję do 3.11 i zobaczę.
[#4] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #3

Masz dobrą datę systemową? Błędy uwierzytelnienia wyskakują też jak masz złą datę/godzinę ustawioną.
[#5] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@recedent, post #4

Data poprawna. Początkowo mi ją wyzerował, ale już pilnuję.
Pierwszy komunikat pokazuje, że nie ma połączenia z kartą sieciową. Już mam ustawione, że komunikat nie pojawia się, ale nie ma połączenia z internetem (ani dynamicznie, ani statycznie - tu pokazuje się ten komunikat).
Może padła sieciówka - oby nie. Dziś rano wszystko było ok.
[#6] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #5

Odepnij pegaza od zasilania na ~1min. i włącz z powrotem.
[#7] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@Korni, post #6

Nie zadziałało. Router czasami widzi Pega.
[#8] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #7

Sprawdzałeś obie siecówki? 1gbit i 100mbit?
[#9] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@Korni, post #8

Tak i na obu to samo zachowanie.
A gdzie MOS zapisuje ustawienia karty sieciowej, może skasowanie go coś pomoże?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:28:33 przez AS
[#10] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #9

envarc:interfaces envarc:net/
Po skasowaniu nie zapomnij wejść w prefsy i ustawić na nowo.

Zabutuj z ISO to będziesz wiedział, czy to wina sprzętu czy nie.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:54:02 przez Korni
[#11] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@Korni, post #10

Odpaliłem z płyty. Te same objawy. System widzi w której karcie jest włożony kabel, ale się nie łączy.
Gdzie jest na dysku envarc, bo się pogubiłem?
[#12] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #11

ostatecznie sprawdz na jakims realteku 8139 na pci
[#13] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #11

Skoro z płyty nie idzie to raczej slabo. Otwórz konsole i wpisz open envarc:
[#14] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@AS, post #1

@AS
Może wyda Ci się to niedorzeczne ale... zanim zaczniesz mieszać sieciówkami, konfiguracją etc. czy sprawdziłeś kabel? Chodzi mi o patchcorda (RJ45)? Najlepiej byś go przedzwonił testerem do RJ45.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 19:54:50 przez RadziN
[#15] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@RadziN, post #14

Przetestowany choćby z innym komputerem, gdzie jest ok. Zreszta zastosowałem kilka na wszelki wypadek, jakby któryś był padnięty.
[#16] Re: Problem z siecią w Pegasosie 2

@michal_zukowski, post #12

Włożyłem Realteka 8139 i działa, ale wiesza się. Zresztą nie wszystko działa w sieci. Ponadto pokazuje błędy takie jak w poście 1.
Naszło mnie, czy przypadkiem zasilacz nie zaczyna szwankować - stąd nie obsługuje karty sieciowej, czy wiesza się, gdyż dysk za mało prądu dostaje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem