kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Ibook Morphos i dema PPC
Witam wszystkich, nie dawno zakupiłem używanego ibooka z morphosem, mam nastepujacy problem otóż przy odpalaniu amigowych dem PPC mam nastepujace errory, tzn. Deathtrial - Mankind - "An error happened - DigiBoosterPlayer AHI_ERROR", Sulaco - Encore - "Goa3D graphics - No available Rave3D driver", "Library initialization failed Warp3DPPC library", Cruel Karma Forms - MadWizards - "Goa3D graphics - No available Rave3D driver", "ERROR Warp3D v4.2 not installed!" moje pytanie brzmi co zainstalować żeby te amigowe dema poszły pod morphosem, wazp3d? warp3d? (morphos chyba nie obsluguje), zainstalowac tez ahi? moge podesłać wszelkie screenshoty jakie trzeba żeby to działało, Dziekuje za pomoc, dodam że Own Love Balance od Madwizards działa ale to demo pod morphosa.
[#2] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #1

Ahi masz w systemie, zainstaluj Wazp3d
[#3] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@michal_zukowski, post #2

Aha, czyli rozumiem że morphos też posiłkuje sie wazp3d, to tak samo jak emulacja Amigi PPC na Winuae...
[#4] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #3

Wszystko zależy jaką kartę gfx ma sprzęt na którym działa Morphos.
Czasami jest potrzebny Wazp3d, czasami nie
[#5] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Norbert, post #4

Coś ten wazp3d nie działa do końca dema na fullscrenie strasznie migają i mają zbugowane kolory, spotkał sie ktoś z czymś takim? może coś w ustawieniach wazp3d? może coś w libs pomieszałem? wogóle to mam 2 libs jeden w System: i drugi w System:Morphos, tak ma być? (przepraszam nie znam sie), chociaż fps około 40, w windowed kolory sie rozjezdzaja w sulaco od encore... Dziekuje za pomoc
[#6] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #5

karta graficzna w tym ibooku to radeon 9550 32mb, jeśli to cokolwiek by miało wyjaśniać...
[#7] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #6

Rave3D (natywny Warp3D pod mosem) nie wspiera twojej karty graficznej.
[#8] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

no to niezle... a czy ta karta bedzie kiedys wspierana przez rave3D? albo czy da sie ja wymienic? wazp3d jest niesamowicie niedopracowany, w sumie to beta.
[#9] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #8

Raczej nie - Rave3d to było rozwiązanie tymczasowe, którego nikt nie ma czasu/ochoty dalej rozwijać. Jeśli bardzo Ci zależy to zalecałbym wymianę iBooka na model z Radeonem 9200 (tu Rave3d działa bez problemu).
[#10] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@recedent, post #9

Czyli poprostu musze go wymienic na starszy model, może ktoś sie na to zgodzi, wiesz może gdzie takiej wymiany można dokonać oprócz giełdy ppa?
[#11] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #10

Oprócz iBooka mógłbyś jeszcze poszukać Powerbooka (3.5) Titanium 867 lub 1000 MHz z Radonem 9000 (32MB VRAM dla 867 i 64MB VRAM dla modelu 1000MHz). Tylko musiałbyś dorzucić do niego jakiegoś daca na USB.
[#12] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@recedent, post #9

[code] Jeśli bardzo Ci zależy to zalecałbym wymianę iBooka na model z Radeonem 9200 (tu Rave3d działa bez problemu)./code]

Kruel Karma Forms nie odpala mi nawet z 9200 :)
[#13] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@ede, post #12

Zastanawiam sie czy gra jest warta świeczki, a inne dema mawi działaja na 9200?
[#14] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #13

zaraz zobacze jak te dema dzialają na R500, na razie odpalilem Deathtrial mankindów i dziala poprawnie.
[#15] Re: Ibook Morphos i dema PPC

@Amcio, post #1

Zassij MorphOS DemoPack. U mnie (po zastosowaniu się do tego co jest opisane w readme) śmiga praktycznie wszystko (niektóre z pewnymi błędami)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem