[#1] FlowStudio Guide
Ciekaw jestem czy u Was też jest taki objaw.
Bez znaczenia czy wybiorę z menu Help/Flow Development Studio, czy załaduję bezpośrednio do Multivew plik FlowStudio.guide po kliknięciu w pozycję Background - Multivew wpada w pętlę i mieli procek na 99% usage, wtedy najskuteczniejszy reboot.
[#2] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #1

Gdyby ktoś był tak uprzejmy i sprawdził, byłbym wdzięczny w miarę możliwości :)

Ot, trzy kliknięcia dosłownie, ew. cztery (bo dwuklik na ikonie) jeśli nie z panela Ambienta a ze zwyczajnej ikony.

Czyli dajmy na to:

  • dwuklik na FlowStudio ---> menu 'Help' ---> 'Flow Development Studio'
  • następnie klik pojedyńczy na button 'Background' w już wyświetlonym pliku AmigaGuide.
  • i sprawdzenie jaki efekt, czy jest obciążenie procesora 99%?


Maksymalnie 1 minuta roboty.



PS. Chodzi o sprawdzenie czy to ogólny bug w MOS 3.12 czy tylko u mnie.
[#3] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #2

Sprawdzilem.
Nie zaobserwowalem podobnego objawu jak u Ciebie.
Normalnie sie wszystko uruchamia bez zadznego przeciazenia.

Testowane na PB + MOS 3.12
[#4] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #2

Najwyraźniej u Ciebie, u mnie coś takiego nie występuje.
[#5] Re: FlowStudio Guide

@fazior, post #4

@Phibrizzo, @Fazior

Ok, dziękuję.
[#6] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #5

To u mnie na Mac Mini 1.5Ghz MOS3.12 dobrze nie jest z tym.

Pojęcia nie mam dlaczego.
Usunąłem na próbę RNOWidgets i przywróciłem freetype.library na tą z 3.12, czyli czysty system w zasadzie i lipa. MD5 Multiview i pliku FlowStudio.guide raczej OK bo ISO ma dobry MD5. Sprawdzałem też bezpośrednio z zamontowanego ISO - to samo, kliknięcie w button 'Background' z tego guidea unicestwia Multiviewa.

Hmm...
[#7] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #6

Hmm... bardzo dziwne, klikam po całym dokumencie FlowStudio.guide i jest OK, a tylko dziubnę w przycisk Background i Multiview dostaje kręćka. Po zmniejszeniu priorytetu Multiviewa w takim stanie, widać jak ubywa pamięci - leci w dół do granic niemożliwości.

ShowLog w zasadzie nic nie pokazuje, no chyba, że zrobię Dump State w TaskManager, ale żadnych komunikatów wcześniej, że coś mu nie przypasowało, nie ma.

Także ciekawa zagwozdka. Porównałem MD5 tego co siedzi w MOSSYS:Devs/Classes i MOSSYS:Devs/Datatypes z tym co jest w ISO i wszystko się zgadza...

Fakt, miałem jeszcze w WBStartup coś - wywaliłem i to samo nadal.
[#8] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #7

Czyli co, instalka na czysto? pomysł no nie wierzę. Sprawdzę jeszcze z hd image, jak uda mi się wejść do OF, a wtedy niech zadziała i kopara mi opadnie.
[#9] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #8

Przeskanuj dysk narzędziem do SFS z Tools. W moi mini pojawiają się od czasu do czasu losowe zawieszki i zwolnienie pracy. Po skanie jest poprawa.

Podejrzewam dysk, choć nie mam błędów. Ale i tak go zmienię.
[#10] Re: FlowStudio Guide

@Skotos, post #9

@Skotos: Niestety u mnie skanowanie nie pomogło.

Odpaliłem z ISO na HD i z aktualnie używanego boot.img (3.12 z partycji boot), i kopara :) problem się nie pojawia.

Sprawdziłem pod kątem poprawności MD5 w zasadzie niemal wszystkie komponenty które są ładowane podczas wczytywania pliku.guide i wszystko się zgadza.
Idąc tym tropem należało by zacząć sprawdzać takie rzeczy jak: graphics.library, muimaster.library... także tu na razie zbastuję. Aczkolwiek pomysły zaczynają mi się kończyć, że się tak wyrażę.


Generalnie zaciekawił mnie jeszcze fakt iż po uruchomieniu TaskManager w Show Log pojawia mi się takie coś:
MUI_LayoutObj                 : obj=0x19988f78(Image.mui)0x0 10/21 19x16 failed completely (min=19x19 max=19x19)
MUI_LayoutObj                 : obj=0x19989100(Image.mui)0x0 10/21 19x16 failed completely (min=19x19 max=19x19)


Oczywiście na MorphOS odpalonym z ISO ten wpis się nie pojawia. Czy ktoś orientuje się w temacie i ma ew. jakieś podejrzenie czego może dotyczyć problem z powyższego logu?





Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 21:13:40 przez ede
[wyróżniony] [#11] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #10

Zmień nazwę pliku konfiguracyjnego do multiviewa, ew. całe envarc: (i env:).
[#12] Re: FlowStudio Guide

@Korni, post #11

Jeśli masz na myśli ENV:MUI/MULTIVIEW.1.prefs - to jeszcze nie to :) ale nie wpadłem na to, fakt.
W każdym razie czas zrobić z ENVARC: porządek, bo niezły bajzel tam już mam ;)

Za to skopiowałem z inną nazwą (katalog użytkownika) Classes/MUI i dałem pusty. Bez zmian. Jeszcze z tym ENVARC: powalczę, może faktycznie tu jest problem. Póki co sprawdziłem pliki startowe no i mam na start systemu dodane tylko RexxMast i RNOWidgets, no i na start Shella, jedynie sh i clear. Także lista się pomału zawęża, a ciekawość nie zmniejsza...
[#13] Re: FlowStudio Guide

@Korni, post #11

Tiam, to bedzie coś w ENV, podminiłem na czyste z ISO i jest OK. Jeszcze nie wiem dokładnie co, ale już mnie uspokoiło to :)


PS. Dziękuję za podpowiedź :)





Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 10:36:07 przez ede
[#14] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #13

Wygląda więc na to, że jak coś się chrzani w systemie to warto zacząć szukać od ENV
[#15] Re: FlowStudio Guide

@deez, post #14

Tak, to co stwierdziłeś powinno znaleźć się w Readme (o ile tego tam nie ma). Jakoś tak:

If something is wrong after upgrade, You should shut up your mouth and check your old ENV files carefully.

:)
[#16] Re: FlowStudio Guide

@ede, post #1

Błąd jest na naszym bugtrackerze. Może w 3.13 uda się poprawić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem