[#1] Karta muzyczna USB
Tak z ciekawości zapytam, czy każde tego typu urządzenie zadziala z MOSem, czmy może trzeba wybierać jakieś specjalne modele?
[#2] Re: Karta muzyczna USB

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Na
https://library.morph.zone/Hardware_Compatibility#USB_Audio_Devices
Jest conieco
[#3] Re: Karta muzyczna USB

@waldiamiga, post #2

Ok, dzięki za pomoc.
[#4] Re: Karta muzyczna USB

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Sterownik obsługuje UsbAudio1.0. Nie obsługuje UsbAudio2.0 (jest w planach dla MorphOSa 3.14). W moich dwóch słuchawkach na Usb działają słuchawki, nie działa mikrofon. W porównaniu dla wersji Poseidona 68k było w tej klasie trochę poprawek więc jest lepiej niż na Danebie pod AmigaOS3.x.
[#5] Re: Karta muzyczna USB

@waldiamiga, post #2

mojej nie ma. Jakoś nie jestem tym zaskoczony. cafe
[#6] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #5

To przetestuj i dopiszemy.
[#7] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #5

z natury tego typu list i ilości urządzeń USB oczywiste jest że jest większe prawdopodobieństwo aby Twojego konkretnego urządzenia nie było na liście niźli aby się na niej to urządzenie znajdowało
[#8] Re: Karta muzyczna USB

@Jacek Piszczek, post #6

przetestowałem i póki co możecie nie dopisywać, bo nadal nie daje znaku życia. No chyba że to normalne, że system jej sam nie wykrywa i trzeba stosować jakieś szamańskie sztuczki, żeby zatrybiło.
ale w sumie mi to większej różnicy nie robi, bo i tak bym jej nie przepinał za każdym razem z PC na maka... A bezużyteczna też nie stoi, bo se przepuszczam makowe audio przez input i pecetowy mixer i tym sposobem nawet nie muszę przełączać źródła do gośników. Z Amigi tak samo idzie.
[#9] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #8

No chyba że to normalne, że system jej sam nie wykrywa i trzeba stosować jakieś szamańskie sztuczki, żeby zatrybiło


Można by wejść w ustawienia AHI i zobaczyć czy masz tam jakieś nowe urządzenie do wyboru pomysł
Aczkolwiek nie wiem czy szaman by na to wpadł (choć SZAMAN z eXeca pewnie już tak).
[#10] Re: Karta muzyczna USB

@recedent, post #9

no do tego to akurat szamana nie potrzeba, bo każdy przedszkolak wie takie rzeczy. W AHI mam tylko Apple cośtam i Unit 0 (nie licząc VOID i filesave). W sumie nie wiem co jest pod Unit 0, miałem sprawdzić po odpięciu karty, ale zapomniałem... Jednak czegokolwiek nie wybierałem w AHI i jako Unit 0, to dźwięku to nie dawało. A do tego nawet nie zapisywał mi ustawień po restarcie (mimo że klikałem zarówno Użyj, jak i Zapisz) i zawsze wracał do Apple.

* w sensie to jest pod Audio, a nie pod AHI... Tak zamotaliście, że nie ma tam żadnego AHI. Na Amidze to jest, a tu to nie wiadomo co to wszystko jest.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:54:25 przez snajper
[#11] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #8

Stos USB wykrył urządzenie i przypisał .class ?
[#12] Re: Karta muzyczna USB

@Norbert, post #11

a gdzie to sprawdzić? Aż takich tematów to w przedszkolu nie mieliśmy.
[#13] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #12

Wchodzisz w ustawienia USB i szukasz na liście wykrytych urządzeń:

[#14] Re: Karta muzyczna USB

@recedent, post #13

no jest, łaaał





i co z tym dalej zrobić, żeby grało?
[#15] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #14

Obawiam się, że możesz jedynie zainstalować SDK i napisać sobie sterownik, bo to nie jest urządzenie USB audio.
[#16] Re: Karta muzyczna USB

@Jacek Piszczek, post #15

Ja mam kartę USB Unitek i zadziałała pod MorphOS-em bez problemu. Jedyne co trzeba zrobić to zmienić ustawienia AHI na USB Audio Device: 16bit Stereo++ (4bpf) .

Sprawdziłem też z słuchawkami Wireless Sony Playstation (CECHYA0083). W tym wypadku w AHI ustawiam tryb: Wireless Stereo HEAD: 16bit stereo++ (4bpf)
Tak to u mnie wygląda. Z ciekawości poszukam innych kart USB i zobaczę jak działają z MorphOS-em :)
[#17] Re: Karta muzyczna USB

@Jacek Piszczek, post #15

to co to niby jest, odkurzacz? Coś ściemniasz... Jeszcze przyjrzę się temu bliżej i na pewno zadziała.
[#18] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #17

W Googlach piszą, że to jest "High end USB 2.0 audio system". A rzookol napisał, że USB 2.0 audio najwcześniej może być w 3.14 (a i pewności nie ma).
[#19] Re: Karta muzyczna USB

@recedent, post #18

takie buty... Czyli MorphOS nadal do niczego za bardzo nie przydatny. ;)



Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:37:53 przez snajper
[#20] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #19

To urządzenie wymaga dedykowanego sterownika, więc nawet jeśli morphos będzie miał obsługę usbaudio2 to nie zadziała.
[#21] Re: Karta muzyczna USB

@recedent, post #18

W Googlach piszą, że to jest "High end USB 2.0 audio system"


USB2.0 != USB Device Class Definition for Audio Devices, Release 2.0. Karta ma interfejs USB 2.0, ale nie jest urządzeniem USB Audio.
[#22] Re: Karta muzyczna USB

@snajper, post #19

https://sourceforge.net/projects/sixfireusb/files/

Tu masz link do źródeł sterownika Linuxowego do tego urządzenia. Jak już pisałem - możesz przeportować na MorphOS.
[#23] Re: Karta muzyczna USB

@Jacek Piszczek, post #21

ok, kumam.
[#24] Głośnik USB

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Odgrzewam temat, gdyż mamy już MorphOS 3.18 (wątek zaczął się przy wersji 3.14), a ja mam głośnik Smalody YXSM8080BT. Głośnik podłącza się przez USB. Zasilany jesy jedynie z USB. Na kabelku posiada pudełeczko z włącznikiem oraz z przełącznikiem USB <> BT. Ponadto ma tam jeszcze pokrętło regulacji siły głosu.
AHI wykrywa go jako YXSM8080BT: 16 bit stereo++ (4 bpf) przez usbaudio.class 4.6


Natomiast Poseidon wykrywa go jako YXSM8080BT i podpina go pod klasy usbaudio oraz hid, natomiast 4 interfejsy nie są podpięte do żadnej klasy.



Dodam, że pod gniazdo jack audio nie mam w tym momencie nic podłączone i wszelki dźwięk wydobywa się z wbudowanego w Mini wewnętrznego głośniczka.
Jest szansa że to zadziała? Może muszę coś przestawić w Poseidonie?
[#25] Re: Głośnik USB

@R-Tea, post #24

Zadziała jak napiszesz sobie sterownik do tego lub podłączysz pod PC.
[#26] Re: Głośnik USB

@rbej1977, post #25

Dlaczego tak uważasz? Sporo urządzeń USB Audio działa pod MorphOS-em "od strzała" i jakoś nie trzeba sobie pisać sterowników...
[#27] Re: Głośnik USB

@recedent, post #26

No właśnie. Jakby odczyty z AHI i Poseidona nie były obiecujące, to bym tu nawet nie pisał. Na screenshotach od Snajpera widać, że nic nie zatrybiło w Poseidonie, a u mnie wprost przeciwnie. Dlatego napisałem.
[#28] Re: Głośnik USB

@R-Tea, post #27

cośtam może być grzebane do nowego morphosa, samo usb audio działa, ale potem pododawali nowe wersje i onie nie działają (jeszcze)
[#29] Re: Głośnik USB

@michal_zukowski, post #28

Czyli to jednak nie kwestia paru kliknięć w ustawieniach Poseidona?
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem