[#1] PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy
Jak już wcześniej wielokrotnie było dyskutowane wbudowane wifi jest bardzo wybredne. Problem w domu problem mam z iBookami jak i z nowym PB. W pracy iBooki działają w domu z UPC nie, natomiast PB nie działa ani w pracy ani w domu na routerze UPC. Oczywiście na MacOS wszytko jest ok. Jako że PB nie działa też na innych routerach nie chce już kombinować z dodatkowymi routerami w domu.

Czy są jakieś karty wifi na usb lub najlepiej PC Card które będą działały bez problemu ? Nie chce kabli jak korzystam z laptopa.
[#2] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@Sventevith, post #1

A może pomyśl o zakupie używanego, starszego access pointa (jakiś starszy model TP-Link) i jego używaj do współpracy z iBookiem i PB.

W nim ustaw zabezpieczenie na WPA (Nie WPA2) i będzie działać.
[#3] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@Sventevith, post #1

Nie miałem w swoich łapkach modelu A1106, ale A1095, A1138 i A1139 śmigają u mnie na tanim routerze 150mbps za cztery dychy z alleszrotu. Wcześniej, w czasach gdy AirPort nie był obsługiwany (MorphOS 3.0 i 3.1 bodajże) korzystałem z PCMCIA Cisco AIRONET AIR-CB21AG-E-K9.

[#4] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@waldiamiga, post #3

Nie widzę takiej na allegro. Z którymi układani sterowniki wifi z morphosa działają bezproblemowo ?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 12:22:06 przez Sventevith
[#5] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@Sventevith, post #4

Łoj pan. Mam w domu sieciówkę PCMCIA (właściwie Cardbus) dla PowerBooka, na chipsecie Atherosa. Przyjedź na Amigowisko to Ci ją mogę wręczyć.
[#6] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@recedent, post #5

Oj nie dam rady za daleko. Potomek za chwilę się wykluje żona nie puści...
[#7] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@Sventevith, post #6

No to Ci mogę wysłać, tylko najpierw wyciągnę z pudła i potestuję, co by Ci bubla nie wysyłać.
[#8] Re: PB 1.67 A1106 - Problem z wifi - alternatywy

@Sventevith, post #1

U mnie na A1138 pod MorphOSem jest problem z routerem ConnectBox od UPC (losowe zwiechy systemu podczas korzystania z sieci), posiłkowałem się Linksysem wrt54gc i działało wszystko bez problemu, podobnie obecnie z Android-boxem ustawionym jako router WiFi jest OK.
I podobnie pod MacOS X problem nie występował.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 11:38:57 przez Jacques
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem