[#1] Backup uszkodzonej partycji SFS
Czym najlepiej zrobić backup? Dodam, że chciałbym zachować wszystkie atrybuty plików, tych uniksowych też.
Próbowałem 'cp -a' ale zdechło jakoś po drodze - nie wiem dokładnie na czym bo nie dałem 'verbose'.
[#2] Re: Backup uszkodzonej partycji SFS

@ede, post #1

Nie wiem jak z uszkodzeniem ale najprościej zgrać obraz partycji z RAWDISK:
[#3] Re: Backup uszkodzonej partycji SFS

@Korni, post #2

A czym, jak to się robi?
[#4] Re: Backup uszkodzonej partycji SFS

@ede, post #3

W sumie można niby użyć 'tar -cvf' ale to tylko do 4GB, bo na buckup mam tylko kartę microSD 64GB w SFS (już z danymi - zmiana systemu plików nie wchodzi w grę). Czyli trzeba by po kawałku. Liczyłem na to, że mamy jakieś sensowne narzędzie do backupów.
Z tym RAWDISK: zdaje się będzie ten sam problem bo do zgrania jest 15GB. Chyba, że jest narzędzie które automatycznie podzieli?
[#5] Re: Backup uszkodzonej partycji SFS

@ede, post #4

Sprawdź coś takiego:

Dzielenie:
split -d -b4G RAWDISK:Disks/DH1 UMSD0:Obraz_DH1.

Łączenie:
cat Obraz_DH1.#? >Obraz_DH1
[#6] Re: Backup uszkodzonej partycji SFS

@Korni, post #5

Dzięki, dobrze wiedzieć jak to się robi chociaż zacząłem już robić archiva *.tar
W tzw. międzyczasie posypała się partycja jeszcze bardziej, nie wiem czemu bo nic nie zapisywałem na niej. Odpaliłem MOS-a z ISO na pendrive i mimo niepełnego backupu odpaliłem SFSDoctor.
Dzięki Faraonom już wszystko w porządku :) A było naprawdę kiepsko MorphOS nie odpalał się do końca - zaraz przed załadowaniem paneli Ambienta zaliczał zwiechę.
W każdym razie backup dokończę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem