kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS
Czy jest możliwość zapisu na partycji HFS po MOSem? i odwrotnie - czy w MACos 10.4 można zapisywać na partycji SFS. Jak sobie radzicie z przenoszeniem danych ?
[#2] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@Kwiatki, post #1

HFS pod MorphOSem odczytasz. Ja dane przenoszę na pendrajwie. Jeden minus, że OSX nagrywa jakieś pieprzoty za każdym razem.
[#3] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@Kwiatki, post #1

Tylko HFS , bez plusa, jest obsługiwany zapis pod Mosem.
[#4] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@Kwiatki, post #1

A nie lepiej zrobić jedną małą partycję w HTFS (lub ew. FAT) do przenoszenia danych, którą będą czytać oba systemy?
[#5] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@AS, post #4

Też jest opcja. Póki co zrobiłem pena 8GB w FAT.
[#6] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@AS, post #4

to zrób partycje FAT razem HFS+ na tablicy APM
[#7] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Albo partycje HFS ( tam gdzie jest boot.img) powiększyć do kilku GB i przeznaczyć ją na wymianę danych między MOS a OSX
[#8] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Nie testowałem, ale jeśli nie można to HFS (bez plusa). Tę będą widziały oba systemy.
[#9] Re: Morphos 3.12 - MacOSX 10.4 - HFS- SFS

@AS, post #8

W tej sytuacji ,chyba jednak najbezpieczniej mieć pena w fat32 można i z PC i z Maca i z Mosa korzystać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem