kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Objective-C = Swift?
Myślicie, że kiedyś będzie dostępny Swift na MorphOSie? Może już są takie plany? W sumie w MorphOSie jest już Objective-C - to "nowość", ale super, że jest... Mam jednak nadzieję, że kiedyś doczekamy się Swifta dla MorphOS :)
[#2] Re: Objective-C = Swift?

@X-Type^HVR, post #1

To sa dwa rozne jezyki - Obj-C bezposrednio bazuje na jezyku C a Swift jest pomyslem Apple. Jest od jakiegos czasu open source ale chyba tylko Ubuntu Linux jest oficjalnie wspierany. Aby korzystac na Amidze trzeba zbudowac kompilator oraz przede wszystkim przygotowac biblioteki standardowe, ktore ktos musialby przeniesc, a ktore zajmuja pewnie dziesiatki megabajtow kodu zrodlowego. Poza tym do zbudowania Swifta potrzebny jest llvm i kilkanascie innych bibliotek/programow. Innymi slowy, kupa roboty ale jakby ktos za to zaplacil, to pewnie daloby sie to zrobic :)
[#3] Re: Objective-C = Swift?

@docent, post #2

Innymi slowy, kupa roboty ale jakby ktos za to zaplacil, to pewnie daloby sie to zrobic :)


Czyżbyś proponował bounty? Jeśli tak, to na ile wyceniasz "kupę roboty"?
[#4] Re: Objective-C = Swift?

@docent, post #2

Dzięki za odpowiedź. Sensowne brzmi :) Chodzi mi o coś "na czasie". Apple jest tutaj (moim zdaniem) gwarancją rozwoju i stabilności języka. Oczywiście nic nie mam do Obj-C, bo sam co nie co "popełniłem", ale... to już było :)
Ciekawe, czy bounty i zespól np. 2-3 osób przynajmniej na początku mogło by dać radę? :) Jak oceniasz?
[#5] Re: Objective-C = Swift?

@docent, post #2

Biblioteki są akurat gotowe - vel OBFramework albo całe ObjFW, więc to nie problem. clang 3.8 jest, trzeba by tylko zaktualizować. Mniej roboty, niż by się mogło wydawać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem