[#1] Scandal i Epson XP322
Próbowałem dziś podłączyć urządzenie wielofunkcyjne Epson XP322. Wybrałem sterownik Epson2.device i... zauważyłem, że w preferencjach pojawiło się okienko do wskazania firmware skanera. Co tam mam wskazać i skąd to zdobyć? Niestety w sieci jest opis wcześniejszej wersji Scandala, gdzie tej opcji nie ma. Szukałem na stronie epsona firmware'a do mojego urządzenia ale nie znalazłem.
[#2] Re: Scandal i Epson XP322

@Bohun, post #1

[#3] Re: Scandal i Epson XP322

@Risc, post #2

Dzięki za linka. Wyczytałem tu, że mój skaner jest w pełni obsługiwany przez sterownik epson2 a firmware należy szukać na stronie producenta. Znalazłem recovery firmware w postaci pliku wykonywalnego dla windowsa. Domyślam się że po uruchomieniu tego programu na windowsie uzyskam dostęp do jakiegoś konkretnego pliku, który mam przenieść do morphosa. Czy o to chodzi?
[#4] Re: Scandal i Epson XP322

@Bohun, post #3

Właśnie wydaje mi się, że nie jest obslugiwany przez epson2. Dla epsona2 nie potrzeba podawac firmware, dodatkowo powinien on sam wykryc i podlączyć skaner. Jeśli tego nie robi to raczej skanera nie obsługuje. Z drugiej strony MorphOS powinien obsługiwać drukarke w XP322 :
https://library.morph.zone/Print_System
[#5] Re: Scandal i Epson XP322

@Bohun, post #3

Obawiam się że nie morphos nie obsłuży tej drukarki.

Tak jak i mojego Xeroxa. To znaczy część programów go obsługuje, a część nie.
[#6] Re: Scandal i Epson XP322

@michal_zukowski, post #4

Tak, drukowanie działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem