[#1] MorphOS i GPS
Czy ktoś próbował podłączyć do maszynki z MorphOS-em GPS-a?
Zainstalowałem program GPSTool Marcusa Sackrowa, przypiąłem kompatybilne urządzenie na USB, wpisałem parametry w informacjach ikonki (DEVICE=usbmodem.device, UNIT= 0, BAUD=4800), odpaliłem i... program nie wykrywa GPS-a. Przy takich samych ustawieniach na netbooku z AROS-em GPS śmiga aż miło...
Co może być nie tak?

GPS jest rozpoznawany przez hub.class a z kolei cdcacm.class daje komunikat "Unable to modeswitch data file..."

Próbowałem też z serial.device, bo readme jest dosyć niejednoznaczne ale ten sam efekt

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 21:59:18 przez Bohun
[#2] Re: MorphOS i GPS

@Bohun, post #1

Jaki model GPS-a?
[#3] Re: MorphOS i GPS

@ede, post #2

Stoton USB GNSS www.stotoncn.com
[#4] Re: MorphOS i GPS

@Bohun, post #3

Hmm... czyli niby jest na liście kompatybilnych: Garmin eMap, NaviLock GPS NL-602U USB or Stoton G-702.

Trudno wyczuć, upewnił bym się jeszcze czy na pewno w preferencjach Poseidona jest widziany jako UNIT=0, chociaż pewnie jest.


Ps. Ja nie miałem żadnego GPS-a, ale zaciekawił mnie temat. Pytanie czy jescze ktoś, kiedyś, gdzieś testował GPS-Tool na MorphOS :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem