kategoria: Pegasos II
[#1] SSD i Pegasos
Nie udało mi się uruchomić Pegasosa z podłączonym dyskiem SSD. Przejściówka IDE/SATA. Nie da się?
[#2] Re: SSD i Pegasos

@Bohun, post #1

OF go widzi czy nie? Ztcp sporo przejściówek nie działa i trzeba dobrze trafić.
[#3] Re: SSD i Pegasos

@Bohun, post #1

A4k działa z SSD i SATA więc i Pegasos musi, tylko trzeba wyszukać odpowiednią przelotkę IDE->SATA.
[#4] Re: SSD i Pegasos

@Jacek Piszczek, post #2

No mam właśnie jakiś problem z OF bo Pegasos wyświetla tylko informacje o pamięci i logo bplanu a później mimo tego ze mam założone menu startowe to przestał je wyświetlać i po prostu startuje domyślnie ustawiony system a gdy włożę ssd to poprostu pozostaje na tym logo bplanu.
[#5] Re: SSD i Pegasos

@Bohun, post #1

No ciekawostka taka dla mnie, być może oczywistość dla innych...
Gdy Pegasos startuje bez wpiętej klawiatury pod wejście ps2 to nie są wyświetlane żadne informacje Open Firmware i także menu startowe nie jest widoczne. Używam Pega obecnie z klawiaturą USB i nawet jest mi to na rękę bo pierwszy widok na ekranie to logo systemu operacyjnego a nie jakieś konsolowe komunikaty... Nie wiedziałem jednak, że ma to związek z użyciem portu klawiatury. Po wpięciu do ps2 starej amigowej klawiatury w obudowie micronika :) mam już dostęp do OF i mam nadzieję zaraz się dowiem, czy OF widzi dysk SSD.
[#6] Re: SSD i Pegasos

@Jacek Piszczek, post #2

Widzi. Tylko ja nie widziałem OF, bo nie miałem podłączonej klawiatury ps2 tylko USB. Takie czary.
Teraz SSD śmiga.
[#7] Re: SSD i Pegasos

@Bohun, post #6

To moja klawa jest jeszcze Din z przelotka na ps2.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem