[#1] GUI dla ffmpeg
Czy dla ffmpeg istnieje jakie GUI?
[#2] Re: GUI dla ffmpeg

@Bohun, post #1

A C:R masz?
[#3] Re: GUI dla ffmpeg

@R-Tea, post #2

Czyli nie ma...
Na razie próbuję rozkminić to co mi wyszło w Argue. R będzie lepsze?
[#4] Re: GUI dla ffmpeg

@R-Tea, post #2

po wpisaniu "r ffmpeg" dostaję komunikat "r: template not found"
o co chodzi?
[#5] Re: GUI dla ffmpeg

@Bohun, post #4

Pewnie nie używa ReadArgs

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 23:02:26 przez Jacek Piszczek
[#6] Re: GUI dla ffmpeg

@Jacek Piszczek, post #5

OK, chwilowo odłożyłem na bok kwestię GUI i uruchomiłem program w konsoli z argumentami takimi, jakie wychodziły z używanego przeze mnie pod OS4 ffmpegGUI, czyli:
ffmpeg -i "inputfile.MP4" -qscale 0 -r 29.97 -s 1920x1080 "outputfile.MP4"
ffmpeg z MOS-a zgłosił mi, że qscale must be > 0.0 and <= 255 zmieniłem więc na 1 i pierwszy lepszy film udało mi się przeliczyć.
Niestety, gdy sięgnąłem o pierwszy z listy tych które konkretnie chcę zmniejszyć z 4K na HD to otrzymuję komunikat:
swScaler: Compile-time maximum width is 2048 change VOF/VOFW and recompile
Cannot get resampling context

Może ktoś wie o co chodzi?
Na OS4 moje filmy normalnie się konwertują, niestety z uwagi na to, że mam procesor G3 trwa to bardzo długo (przy krótkich scenach kilka godzin a te dłuższe to chyba liczyłyby się kilka dni). Liczyłem na to, że przekonwertuję sobie filmy na iBooku no ale widzicie jakie mam problemy...
Tak z ciekawości odpaliłem ffmpegGUI pod OS4emu ale wyświetliło się tylko czyste GUI bez zmiennych.


Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 12:13:02 przez Bohun
[#7] Re: GUI dla ffmpeg

@Bohun, post #6

Wnosząc z komunikatu, w kodzie jest zaszyta maksymalna szerokość filmu w pikselach i wynosi 2048, trzebaby to zmienić w kodzie źródłowym i skompilować ffmpeg jeszcze raz. Film 4k ma pewnie 2560 pikseli w poziomie...
[#8] Re: GUI dla ffmpeg

@Krashan, post #7

4K ma 3840 x 2160 pikseli czyli nie powalczę. Może ktoś kiedyś dostosuje ffmpeg do tej rozdzielczości dla mnie kompilowanie czegoś, co się składa z więcej niż jednego pliku to już kosmos. No ale dziękuję za informacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem