kategorie: eMac, MorphOS 3.x
[#1] MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac
Próbuję zainstalować MorphOS i OSX 10.4 wg. tej instrukcji na eMac-u link

MorphOS narzeka na brak partycji startującej a jak wybieram DH0: w okienku do wyboru... pliku?!?!... ale dalej instalator narzeka że wolumen nie jest sformatowany w HFS. BOOT: istnieje i wskazuje na DH0 więc nie wiem o co mu chodzi.

Istnieje jakiś sposób instalacji ręcznej bo ten instalator i jego działanie to średnio mi się widzi szczerze mówiąc
[#2] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@XoR, post #1

Pierwsza partycja na dysku ma być w HFS i ma sie nazywac Boot (tam beda siedziały kernele morphosa)

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 08:36:01 przez michal_zukowski
[#3] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@michal_zukowski, post #2

Co to znaczy "HFS" skoro postępuję wg. instrukcji tj. przy instalacji wybrałem "Mac OS Extended (Journaled)" i stworzył wolumen typu "Mac HFS+"

I co to znaczy że ma się nazywać "Boot" skoro w instrukcji ma się nazywać DH0? W instrukcji w ogóle nie nazwali tej partycji nijak tylko zostało "Untitled 1"

Można jakoś jaśniej?
[#4] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@michal_zukowski, post #2

Ok, widzę, pominąłem krok formatowania
Ta instrukcja wprowadza w błąd złymi screenshotami bo pokazuje stan po wykonaniu kroku formatowania przed jego wykonaniem
[#5] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@XoR, post #1

Z ciekawości zapytam, a po co ci ten osx 10.4? Jak kupiłem imaca pod morphosa to był na nim zainstalowany macos x 10.5.8 który był według mnie kompletnie nieużywalny, bez żalu się z nim pożegnałem by czym prędzej zainstalować Morphosa :)
[#6] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@XoR, post #4

Ale przecież jest napisane:

Note: MorphOS’ installer expects a HFS formatted partition called Boot and will store boot files on it. It’s absolutely necessary that you create the partition and name it ‘Boot’ and nothing else. You cannot use a HFS+ partition since MorphOS doesn’t have write support for HFS+. This would make the installer fail




Co to znaczy "HFS" skoro postępuję wg. instrukcji tj. przy instalacji wybrałem "Mac OS Extended (Journaled)" i stworzył wolumen typu "Mac HFS+"


Może to oznaczać że nie umiesz czytaćpomysł

tzn... Pismo obrazkowe nie zawsze trafia do odbiorcy.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 12:34:27 przez tWINpIX
[#7] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@luk, post #5

10.4 na komputerach z PPC działa zdecydowanie lepiej niż 10.5.
[#8] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@XoR, post #4

Jest pare niejasnosci w instrukcji plus zmienily sie juz screeny w zwiazku z nowa wersja MOSa.
Takze trzeba uwazac i kombinowac
[#9] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@Kwiatki, post #8

Niestety nie mam czasu (i OSX, hehe) aby zaktualizować instrukcję. Może ktoś z osób, które w ostatnim czasie instalowały się wysili?
[#10] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@recedent, post #7

A ponoć 10.6 (Snow Leopard) jest szybszy niż 10.5.



Tak, tak.... 10.6 działa na PowerPC choć nie powinien, więcej na macrumors.com
[#11] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@XoR, post #1

MorphOS i Mac OS na jednym dysku tu jest nowsza instrukcja.
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac
[#14] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@tWINpIX, post #6

Przyznaję, wyszło że z czytaniem u mnie krucho
Jakimś cudem umknęła mi sekcja o formatowaniu używając toola Format i myślałem że ja mam tą partycję nazwać "Boot" w OSXie. Dodatkowo zmyliło mnie że na screenshocie z Mountera jest HFS bez plusa więc założyłem że instalator po prostu uparł się na mojego maka i się zdenerwowałem, szczególnie że specjalnie siedziałem do późna w nocy aby zainstalować MOSa i reinstalowałem OSX-a w sumie trzy razy Śpioch
[#15] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@luk, post #5

Próbowałem zainstalować 10.5 z USB ale installer nie bootował. Pewnie dlatego że mój eMac nie spełnia wymagań ze swoimi (jakimś cudem) 256MB pamięci ...

Sam OSX musi być bo to sprzęt Apple a poza tym obecnie jest bardziej używalny od demo wersji MorphOS ok, racja
[#16] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@waldiamiga, post #10

Widać w porę czas zainteresowałem się Makami bo to aktualny w zasadzie development

Jak wrzucę więcej pamięci do swojej makówki to spróbuję zainstalować szeroki uśmiech
[#17] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@XoR, post #15

OSX na PPC da się wystartować tylko przez sieć i FireWire
[#18] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Z USB też, ale należy to zrobić z OpenFirmware
[#19] Re: MorphOS 3.13 + OSX 10.4 na eMac

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem