kategorie: Amiga Classic, MorphOS 1.4.x
[#1] MorhOS na klasycznej a4000
Ostatnio postanowiłem zainteresować się instalacją MOS na klasycznej amidze. Teorteycznie sprzet jest, tylko mam kilka pytań. Od razu nadmieniam, nie ma doświadczenia z MOS w ogóle. Dlatego wolę zapytać


  • Czy jest różnica w MorphOSie kiedy jest się w posiadaniu AGA (A4000, 4000T) czy też bez niej (3000, 3000T)

  • Czy do PPC potrzebna jest Cybervision (nie mam). Bez lub Z Picassą IV lub II nie pójdzie?

  • Jak się do tego zabrać? Instalować w MOS od razu, czy trzeba mieć partycję z WB i na to wczytywać? Najlepiej byłoby gdyby ktoś mi powiedział jak to zrobić w WinUAE, aby tylko przełożyć kartę CF do normalnego komputera. W ogóle to jest realne?

  • Czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś DualBoot ClassicWB i Morphos?

  • Jaki byłby czas wczytywania MOSa na CS PPC z BigRAM 256. Da się na tym w miarę płynnie popracować?


Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tej materii i pomógłby mi zrobić obraz do takiej konfiguracji, bardzo prosiłbym o kontakt.
[#2] Re: MorhOS na klasycznej a4000

@Ralpheeck, post #1

Patrzyłeś tu: http://powerup.morphos-team.net/

sciągnij też iso, tam jest dokumentacja

1) Raczej nie
2) Powinno pójsc na PicassoIV
3) ogolnie instalacja polega na skopiowaniu katalogu boot, uruchomieniu programu startup (moze byc z s-s), potem powinien wystartowac z plyty, mozna tez wrzucic dane z iso na dysk, mozesz sie bawic partycjami, jedna na 3.x druga na mosa
4) tak, musisz w s-s sobie zrobic wybór co ma startowac, z tym ze morphos przejmuje maszyne
5) czas wczytywania zalezy od tego czy masz scsi czy nie, na ide jest dosc wolno,
nie wiem czy morphos rozpozna bigrama (tzn rozpoznac rozpozna, pytanie czy dołączy pamięć do systemowej, obawiam się że nie)


ps. jak juz ci sie uda zainstalowac to daj znac, bo potem trzeba porobic updatesy mui, ambienta i innych rzeczy

ps2. partycje raczej w sfs zrób
[#3] Re: MorhOS na klasycznej a4000

@Ralpheeck, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem