[#1] Zasilacz do powerbooka
Witam proszę Was o szybką pomoc. Kupiłem jakiś czas temu Pwerboka w wersji "najsilniejszej" do Morphosa. Niestety z zasilaczem 45 wat. W zasadzie chodzi, ale nie działa czytnik dvd. Wssysa płytę, ale już jej nie rozkręca i nie wczytuje. Mam wrażenie, że winny jest właśnie zasilacz. Na allegro widzę masę zasilaczy, ale wszystko do macbooka. Czy jest opcja, że któryś będzie pasował? Nie wiem nawet jaki zasilacz był fabryczny. Tak samo wygląda sprawa z baterią. Proszę o pomoc.
[#2] Re: Zasilacz do powerbooka

@Pero, post #1

Potrzebujesz zasilacza, który na 24V daje przynajmniej 2,65A a potem dopasować do niego wtyczkę pasującą do PowerBooka. Taką wtyczkę za kilkanaście złotych można zakupić na Allegro. Ot i wszystko. A jeśli potrzebujesz oryginalnego zasilacza to szukaj A1021 na eBay.

P.S. Nie kupuj chińskich zamienników. Rzadko kiedy dają choćby 45W (nawet jeśli są opisane jako 65W).
[#3] Re: Zasilacz do powerbooka

@Pero, post #1

Wątpię, by z DVD chodziło o zasilacz. Te czytniki ogólnie nie żyły dość długo... Jeśli bateria trzyma choćby i 20 minut, to napęd będzie miał z niej dość prądu, nawet jeśli zasilacz go nie daje ile trzeba.
[#4] Re: Zasilacz do powerbooka

@Jacek Piszczek, post #3

Niestety bateria trzyma 5 minut. Aby go uruchomić po podłączeniu do prądu muszę czekać 5 minut na "podładowanie" i dopiero go załączać. Poza tym PB działa rewelacyjnie.
[#5] Re: Zasilacz do powerbooka

@Pero, post #4

Ja mam 24V, 1,875A i napęd działa.
[#6] Re: Zasilacz do powerbooka

@Pero, post #4

Baterię mogłeś łatwo ubić używając PowerBooka ze zbyt słabym zasilaczem.
[#7] Re: Zasilacz do powerbooka

@recedent, post #6

Jak kupiłem była trup... Zasilacz jest 45 wat.
Kombinuję też czy nie kupić w zamian imaca 20 cali. Laptop mi w zasadzie niepotrzebny.
[#8] Re: Zasilacz do powerbooka

@Pero, post #7

Mam kilka napędów do PowerBooka w pudle, ale jednocześnie mam poważne wątpliwości czy którykolwiek z nich działa. Jakby co - mogą być Twoje za przysłowiowego darmola.

iMac to fajna maszyna, taki kompromis między "zajmuje mało miejsca" a "jest wydajnym komputerem pod MorphOSa". Niemniej jednak jest trudny w serwisowaniu i wcale nie tak łatwy do znalezienia.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 13:02:00 przez recedent
[#9] Re: Zasilacz do powerbooka

@recedent, post #8

Zauważyłem. Uciekł mi sprzed nosa.
[#10] Re: Zasilacz do powerbooka

@Pero, post #9

Od czasu do czasu się pojawiają. Z tym serwisowaniem - to w zasadzie trzeba go rozebrać raz. Wymieniając dysk na SSD i jak ktoś potrzebuje to nowy napęd. Więcej razu nie potrzeba podchodzić do rozbiórki.

Polecam artykuł w najnowszym AmigaNG nie dlatego,że brałem udział w testach iMacaG5 - ale dla zobrazowania mocy obliczeniowej pomiędzy powerbookiem a iMaciem G5. Dla mnie AllinOne wygrało, mimo że posiadam QuadG5 który jest jeszcze szybszy ale to na iMaca zakupiłem licencje MOSa. Spełnia to czego potrzebowałem - matryca 20cali, moc G5 , względna cisza i mało miejsca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem