kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Desktop.prefs
Od jakiegoś czasu Ambient krzyczy mi o UMSD0: podczas uruchamiania komputera. Przeszukałem sys: i znalazłem tam ciąg UMSD0: w pliku Desktop.prefs
Jak się tego stamtąd legalnie pozbyć? Nie chcę grzebać CED-em żeby nie zepsuć pliku.
[#2] Re: Desktop.prefs

@R-Tea, post #1

Nikt? Nic...?
[#3] Re: Desktop.prefs

@R-Tea, post #2

Przejrzyj po koleji ustawienia Ambienta, a jak już chcesz grzebać to filexem.
[#4] Re: Desktop.prefs

@R-Tea, post #2

Czy na pewno nie masz UMSD0: w startup sequence, user-startup czy w devs:dosdrivers ?
Zrób kopię Desktop.prefs i zmieć UMSD0 na UMSD1.
Jeśli Ambient nadal będzie chciał UMSD0 będziesz musiał poszukać jeszcze raz partycje startową.

A jeśli włożysz pendrive z fat32 to Ambient też domaganie się UMSD0 ?

A przypadkiem nie użyłeś jakiego pliku z UMSD0: do konfiguracji Ambienta/MUI ?

Zobacz co pokazuje Snoopium

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 20:05:41 przez Norbert
[#5] Re: Desktop.prefs

@R-Tea, post #1

Pewnie coś kiedyś sobie z takiego urządzenia wybrałeś, zapisałeś ustawienia Ambienta i teraz się do tego odwołuje. Na szczęście Ambient bardzo dużo takich ustawień nie ma i można je poprzeglądać. Jest tam kilka elementów, które mają jakieś ścieżki dostępu. Jak przelecisz po wszystkich ustawieniach to pewnie trafisz na UMSD0:. Może Bookmarks sobie ustawiłeś i tak zostało? Może jakiś programik na panel wrzuciłeś z UMSD0 Musisz poszperać w Ambient Settings.
[#6] Re: Desktop.prefs

@MDW, post #5

Najłatwiej zrobić tak w s-s
assign UMSD0: RAM:
[#7] Re: Desktop.prefs

@Norbert, post #6

Tak, to na pewno zadziała i nie będzie wyskakiwało. OK
Zostanie tylko jeden problem - jak wieczorem zasnąć ze świadomością, że zlikwidowany został skutek, a nie przyczyna? szeroki uśmiech
[#8] Re: Desktop.prefs

@R-Tea, post #1

U mnie w tym pliku rownierz jest wpis UMSD0:, jednak nie mam zadnego odwolania do tego uzadzenia. Wiec pewnie to nie to.
To mi wygladna na podobna magie jaka opisywalem kiedys na forum gdy zmienilem nazwe partycji "System" na inna.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 21:30:43 przez Phibrizzo
[#9] Re: Desktop.prefs

@Phibrizzo, post #8

Może tylko napęd gdzieś tam miałeś wybrany w jakimś ustawieniu, które niczego akurat nie czyta z tego wybranego miejsca. Generalnie takie pliki preferencji powinny być w jakimś czytelnym formacie (np. JSON czy ostatecznie XML).
[#10] Re: Desktop.prefs

@MDW, post #9

Zawzialem sie i jeszcze raz przeszukalem wszystko pod wzgledem odwolan do "System:".
Znalazlem :)
W plikach:
Env:sys/poseidon.prefs
Env:PsdStackLoader

Co ciekawe, w usuatwieniach Poseidona sciezka do Class Libraries jest ustawiona na:
MOSSYS:Classes/USB/

Wiec skad te wpisy? Nie wiem. Pytanie, czy da sie te pliki zmienic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem