kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook
[#31] Re: morph os na powerbooku g4

@recedent, post #30

Czyli ten macbook z tego ogloszenia to powerbook? Hehe nie no bez ładowarki nie będę brać. Kupię od Ciebie jak tylko znajdziesz czas. Może na gwiazdkę będzie? :) byłoby super
[#32] Re: morph os na powerbooku g4

@tukinem, post #31

Mam a1138 z 1gb ram, 160gb hdd (dysk wymieniony) z morphos (bez licencji).
Z zasilaczem. Jak cos to priv.
[#33] Re: morph os na powerbooku g4

@recedent, post #28

Możesz też poczekać aż siądę wreszcie do moich PowerBooków A1138

Jak potrzebujesz jakieś graty do nich, wal jak w dym.
[#34] Re: morph os na powerbooku g4

@waldiamiga, post #33

Na fb znalazłem to (g5) link
[#35] Re: morph os na powerbooku g4

@ch0mik, post #34

Dual Core 2,0 GHz, wersja z PCIe. Zadziała z MorphOSem, ale trzeba znaleźć kompatybilną kartę graficzną, bo ten GeForce na pewno nie zabangla. No i sieciówkę na PCIe też, bo "chwilowo" nie obsługiwana.
[#36] Re: morph os na powerbooku g4

@recedent, post #35

moze byc airport w wersji dla g5 pcie
[#37] Re: morph os na powerbooku g4

@ch0mik, post #34

Nie no nie mam miejsca na stacjonarkę. Już mam na biurku 2 laptopy więc to za dużo by było :) https://allegro.pl/oferta/laptop-apple-powerbook-g4-1-5ghz-z-bateria-sprawny-9987584561 tutaj jest jakiś bez ładowarki ale cena już w miarę. Zastanawia mnie tylko ta ciemna plamka na środku ekranu. Jeśli to wypalone ledy to czy to łatwo da się naprawić?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 04:51:14 przez tukinem
[#38] Re: morph os na powerbooku g4

@tukinem, post #37

Powermac G5 PCIe jest znacznie szybszy - ale coś za coś - mały nie jest.
Ten Powerbook jest OK. Nie jest najszybszy ale ma kartę graficzna 64MB co znacznie poprawia jakość zabawy Zasilacz nie jest problemem. Wtyczek na allegro jest od groma.
Matryca - no cóż to sprzęt z okoloc 2004-2005 roku - mogą się takie rzeczy zdarzać.
[#39] Re: morph os na powerbooku g4

@Kwiatki, post #38

Sprzedano :) no trudno
[#40] Re: morph os na powerbooku g4

@tukinem, post #39

Mignął mi na alleszrocie PB 17” z G4 1.5Ghz za 150, nie wnikałem w opis.
[#41] Re: morph os na powerbooku g4

@tukinem, post #37

Taki iMac G5 dużo miejsca nie zajmuje a jak elegancko wygląda :) No i parametry ma dużo lepsze od wszystkich lapków pod morphosa.
[#42] Re: morph os na powerbooku g4

@luk, post #41

Nie chcę stacjonarki. Wiem że ślicznie wyglądają razem z tymi monitorami z Apple no ale nie mam już jak tego wstawić. Zaczekam sobie na powerbooka. Przynajmniej uskładam na zakup MorphOSa.
[#43] Re: morph os na powerbooku g4

@tukinem, post #42

Zawsze zostaje ibook g4
[#44] Re: morph os na powerbooku g4

@michal_zukowski, post #36

moze byc airport w wersji dla g5 pcie


...oraz w wersji dla G5 AGP, przy niewielkim kombinowaniu z anteną. Ale jak ktoś chce mieć internet po kablu to nie ma zmiłuj, dodatkowa sieciówka jest potrzebna.
[#45] Re: morph os na powerbooku g4

@recedent, post #44

no właśnie tego niewielkiego kombinowania nie dokończyłem. kartę airport mam zainstalowaną ale nichxxxxx.... jaki teraz kabel wykorzystać, żeby to połączyć do anteny na plecach QUADa.
[#46] Re: morph os na powerbooku g4

@Kwiatki, post #45

Sęk w tym, że anteny na plecach QUADa się nie wykorzystuje w tej metodzie. Po prostu - ciągniesz kabelek do zewnętrznej anteny, osadzonej choćby w śledziu. Karta AirPort ma - zdaje się - zwykłego MCXa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem