[#1] Benchmark / szybkość / program testujący
Możecie polecić jakiś program testujący (cpu i grafika) na MorphOS? Testuję sobie konfigi Qemu i coś takiego by mi się przydało :)
[#2] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@X-Type^HVR, post #1

SysSpeed
[#3] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@wali7, post #2

no ok :) niech będzie :) dzięki
[#4] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@X-Type^HVR, post #1

Grafikę możesz przetestować systemowym narzędziem GfxSpeed bodajże.
[#5] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@wali7, post #2

Nie działa na QEmu, przynajmniej u mnie.
[#6] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@recedent, post #4

a do CPU nie można wykorzystać tych narzędzi co przy testowaniu iMaca G5 były uzywane ?
[#7] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@Kwiatki, post #6

Można. Nie wiem jak szybkość na QEmu pozwoli na robienie testu np. w MPlayerze (albo liczenie wymagającej sceny w Blenderze), ale benchmark distributed.net albo konwertowanie mp3 za pomocą LAME może jakoś łyknie.

Z tym że z testu dnetc - jak pamiętasz - wychodziły nam cuda i dziwy.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 11:21:35 przez recedent
[#8] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@recedent, post #7

Zgadza się ;) - ale być może to dałoby obraz do czego nadaje się QEMU
[#9] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@waldiamiga, post #5

tak, nie działa :(
[#10] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@Kwiatki, post #8

W sumie to dobre wyjście, jeżeli nie ma się pod ręką mac ppc. Nie ma dzwięku i grafika AtiRage128pro - to największe wady wg mnie. Szybkość "znośna" :) Np. Wayfarer 1.7 : uruchomienie aplikacji do wczytania strony morphos-team (defaultowej) ok 15s. To dużo/mało?


Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 12:03:53 przez X-Type^HVR
[#11] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@X-Type^HVR, post #10

Po instalacji MOSa masz w katalogu Application/Benchmark taki programik GfxSpeed. Tym sobie potestujesz :)
Przykładowe wyniki u mnie ... i jeszcze inne wyniki.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 18:18:58 przez Rafael/ARMO

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 18:32:43 przez Rafael/ARMO
[#12] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@Rafael/ARMO, post #11

U mnie jest tak, MorphOS 3.11 - nie chce mi się instalować czegoś nowszego na QEmu mając obok iMaca G5 2.1GHz :)

[#13] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@waldiamiga, post #12

Ok, dzięki Rafael/Waldi. U mnie to teraz wygląda tak jak na zrzucie. Teraz zobaczymy co tam da się z tym Qemu zrobić jeszcze...

[#14] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@waldiamiga, post #12

No to na moim (oby jak najkrócej tymczasowym) Radeonie 9600XT jest straszna bida z tym. Najpierw wynik w miarę przyzwoity:



A teraz memory copy:



Skąd taka bida tutaj? Przecież to wyszło duuużo słabiej niż pod Qemu, na emulowanej Rage 128 Pro!
[#15] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@recedent, post #14

Hmm w sumie to pewnie Ati Rage 128 Pro, ale na sterydach - tak jak 68k popędzany 200MHz... Tak mi się wydaje.
[#16] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@X-Type^HVR, post #15

Wątpię, raczej QEmu fejkuje wynik na Rage128.
[#17] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@waldiamiga, post #16

raczej QEmu fejkuje wynik na Rage128.


Ale to nie tłumaczy czemu Raf na swoim PowerMacu G4 900 MHz ma wynik ponad 2 razy lepszy jeśli chodzi o "CPU do VRAM", a osiemnastokrotnie lepszy przy "CPU z VRAM".
[#18] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@recedent, post #17

Kolejna zagadka pomiędzy G4 a G5 a do tego jeszcze QEMU.
Tego bez flaszki nie ogarniesz:P
[#19] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@recedent, post #17

@Recedent, ale to jest tylko pod qemu z opcją emulaji mac99. QEmu został uruchomiony na (kilkuletnim) laptopie x86 jednak z pamięciami DDR3. Myślę, że to robi swoją robotę. Poza tym ja w opcji qemu miałem odpaloną emulację grafiki sm501, a nie jak reszta ati128. Niestety na emulacji ati wyraźnie u mnie qemu ma problemy z odświeżaniem ekranu pod MOSem.

qemu-system-ppc -machine mac99,via=pmu -m 1024 -vga none -device sm501 -boot d -prom-env "boot-device=hd:,\boot.img" -bios openbios-qemu.elf -device ide-hd,drive=hd-drive,bus=ide.0 -drive file=morphos-disk.img,if=none,id=hd-drive,format=raw -serial stdio -net nic,model=sungem -net user

Laptop ma Intel(R) Core(TM) i5-4310U CPU @ 2.00GHz + 16 GB RAM DDR3
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4310U+%40+2.00GHz&id=2207


Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 08:39:44 przez Rafael/ARMO
[#20] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@Rafael/ARMO, post #19

Ja odpalałem na staruszku E6410 z pamięciami DDR2 i 1st gen i5 2.66GHz, dziś zrobię próbę na Acer z i7 4gen i DDR3.
[#21] Re: Benchmark / szybkość / program testujący

@Rafael/ARMO, post #19

Z Twoimi ustawieniami (z grubsza dopasowałem tylko obraz z systemem) mam tak. Laptop z 6-rdzeniowym Intel Core i7 2,6 GHz/16GB RAM. W sumie wygląda na to, że z ati jest szybciej, ale rzeczywiście trzeba przyjrzeć się odświeżaniu - chociaż ja mam wrażenie, że na sm501 i ati jest podobnie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem